PDA

Zobacz pełną wersję : Samoistne powielanie się artykułów



pikaska
27-04-2019, 02:32
Zacznę od tego, że jeszcze przedwczoraj wieczorem wszystko grało,
natomiast dziś rano zaczęło samoistnie przybywać artykułów i co najgorsze - jak wejdę w Komponenty i Reklamy to tak samo się dzieje - duplikuje się każda pozycja,
artykuły to największy problem, bo mam ich ogólnie ponad 2 tys., najpierw pojawiły się po 2 kopie każdego artykułu. Dziś wieczorem już są x4. Każda kopia ma identyczne ID jak oryginalny artykuł.
Niczego nie dotykałam, nie wiem skąd to się bierze. Szablon news247 został zakupiony, wcześniej nic takiego nigdy mi się nie zdarzyło.
Wczoraj zostało zainstalowane SobiPro, czy to mogło doprowadzić z opóźnionym zapłonem do czegoś takiego? Jak zaznaczy się export artykułów do XML to eksportuje je pojedynczo, baza danych ok. Co może być powodem? Nigdy nie widziałam czegoś takiego - jestem przerażona! Będę wdzięczna za rady. Może ktoś z tym dylematem miał do czynienia.
Może to K2 powoduje?
Załączam screen, jak wygląda sytuacja z artykułami i reklamami.

95869587
9585



Typ bazy danych
mysql


Wersja bazy danych
5.6.36-82.0-log


Metoda porównywania znaków w bazie danych
utf8_general_ci


Metoda porównywania znaków przy połączeniu z bazą danych
utf8mb4_general_ci


Wersja PHP
7.1.10


Serwer WWW
LiteSpeed


PHP działa na
litespeed


Wersja Joomla!
Joomla! 3.9.5 Stable [ Amani ] 9-April-2019 15:00 GMT

Bazyl
27-04-2019, 07:48
Rozumiem, że duplikaty widać tylko na zapleczu?

Dziwna sprawa :-)
Nadpisywałaś szablon zaplecza? Zmień szablon zaplecza.

pikaska
27-04-2019, 13:11
Nie nadpisywałam szablonu. Duplikaty widać i na froncie niestety...

siristru
27-04-2019, 14:22
A jak to wygląda w bazie danych? Zaglądałaś tam? Rekordy też maja taki sam ID? Czy widać jakąś prawidłowość w tym defekcie tj. pojawiają się w tej samej liczbie, w tym samym okresie czasu (data i czas). Czy używasz cron do czegoś w systemie?

Zajrzyj do bazy danych i zrób zrzut ekranu kilku całych rekordów.
Proszę wykonuj zrzuty i zamieszczaj je tutaj korzystając z tego: https://snag.gy/ (te załączone nie zawsze widać a i są pomniejszane i mało wyraźne)

To super ciekawy problem, nigdy się z takim nie spotkałem. Jestem podekscytowany :D

EDIT:

Jeśli w bazie będzie tylko jeden rekord to oznacza, że problem jest związany z wyświetlaniem listy na zapleczu.
Zapytanie do bazy jest niepoprawne lub uszkodzone i wykonywane jest kilkakrotnie.
Można by to sprawdzić przez debugowanie, wyświetlić listę zapytań do bazy a następnie przeanalizować.
Potem trzeba by szukać albo w szablonie, albo w nadpisanym szablonie albo we wtyczkach... lub innych rozszerzeniach bo one też mogą to powodować.

Defekt widać na szablonie Isis, przełącz tak testowo na Hathor i zobacz czy defekt występuje.