PDA

Zobacz pełną wersję : Obsługa kanałów RSS



pardokan
11-05-2019, 08:16
Po krótkim przeszukaniu forum i rozwiązań dostępnych nie byłem w stanie znaleźć rozwiązania, które mnie zadowoli. Proszę więc o pomoc. Mam kilkanaście kanałów RSS z podziałem na kategorie. 6 kategorii, gdzie jest po 20 kanałów RSS z różnych źródeł. Chciałbym na głównej stronie wyświetlać moduł, w którym pojawi się jeden najnowszy wpis z jednego kanału, a w nim będzie link, który przeniesie do strony gdzie, będą pojedyncze, najnowsze artykuły po jednym z każdego kanału RSS. Link do głównej strony https://www.kwpsp.olsztyn.pl/ a chodzi o moduły News Show Pro GK5 z prawej strony, które teraz wskazuja artykuł z danej kategorii. Docelowe rozwiązanie powinno wyglądać https://www.kwpsp.olsztyn.pl/wydarzenia/doniesienia-aktualnosci.html tylko w module po prawej jeden modul jedna kategoria.

siristru
11-05-2019, 11:19
do strony gdzie, będą pojedyncze, najnowsze artykuły po jednym z każdego kanału RSS.

Zawsze możesz wsadzić do artykułu moduły, które wyświetlają konkretny kanał. Zamiast osadzać moduły w pozycjach dla modułów, osadź je w artykule. W ten sposób zasymulujesz kategorie artykułów, które faktycznie będą wyświetlały zawartość kanału RSS.


Chciałbym na głównej stronie wyświetlać moduł, w którym pojawi się jeden najnowszy wpis z jednego kanału, a w nim będzie link, który przeniesie do strony gdzie, będą pojedyncze, najnowsze artykuły po jednym z każdego kanału RSS.

Takie moduł już masz, chodzi tylko o dodanie linku. Wystarczy nadpisać widok modułu i dodać link (nawet na "sztywno" tam gdzie chcesz.

pardokan
13-05-2019, 15:16
Zawsze możesz wsadzić do artykułu moduły, które wyświetlają konkretny kanał. Zamiast osadzać moduły w pozycjach dla modułów, osadź je w artykule. W ten sposób zasymulujesz kategorie artykułów, które faktycznie będą wyświetlały zawartość kanału RSS.
Udało się włożyć w artykuł ale moduły z doniesień nie pokazują pierwszych grafik. Z kolei jak chcę do artykułu wsadzić moduły News show pro to niewyświetlają się.

siristru
13-05-2019, 15:36
To inaczej. Utwórz pozycję menu w której ma się to wyświetlać. Ustaw by pozycja wyświetlała wyróżnione artykuły ale ustaw ich liczbę na 0.
Następnie musisz mieć pozycję moduły wyświetlająca się w tej samej kolumnie co zwyczajnie treść artykułu.
No i przypisz te moduły do tej pozycji menu i pozycji modułów.

Jak nie masz takiej pozycji to utwórz w szablonie. Ogólnie to będzie wyglądać jak lista artykułów.