PDA

Zobacz pełną wersję : [Rozwiązane] wykaz publikacji



vienio52
04-06-2019, 11:24
Dzień dobry Szanownemu Państwu,

poproszę o wskazanie nazwy komponentu, który pozwoli mi przygotować profesjonalne zestawienie dorobku naukowego, głównie publikacji.
Wyobrażam sobie to narzędzie, jako formularz dodawania kolejnych pozycji, gdzie rekordy zawierać będą takie pola, jak: tytuł, autorzy, wydawnictwo, skrócony opis oraz umożliwiać dodawania grafik.
Robię to teraz jako dodawanie news, ale nie jestem zachwycony uzyskiwanym efektem.

Pozdrawiam
wieslaw

Bazyl
04-06-2019, 11:37
Cześć,

ja bym to zrobił na K2, ale i na zwykłych artykułach (plus pola dodatkowe) można.
Reszta kwestią ostylowania...

vienio52
04-06-2019, 12:06
dziękuję za odpowiedź...
próbuję z modułem: News Show Pro GK5

Bazyl
04-06-2019, 12:31
Nie rozumiem, co robisz...

Powinieneś mieć "formatkę" w którą wstawiasz dane: tytuł, autorzy, wydawnictwo, skrócony opis oraz umożliwiać dodawania grafik.

Wyświetlenie tego w module to ostatni etap.

vienio52
04-06-2019, 13:18
wspomniany moduł zawiera ileś tam formatów, ale masz rację nie jest to dobre rozwiązanie.
Wracam do początkowego pytania ... jak stworzyć taki formularz?
Kiedyś bym spróbował SOBIPRO, ale to wytaczanie działa do wróbla.
Kiedyś próbowałem fish, ale intuicyjnie czuję, że to niewłaściwa droga.
Reasumując super rozwiązaniem byłoby, aby można było po zalogowaniu mieć od frontu dostęp do zwykłego formularza z paroma potrzebnymi polami i móc te rekordy dodawać do bazy oraz moduł, który te rekordy wyświetli dla Public.
Teoretycznie wiem jak to powinno działać... dumam dalej i próbuję K2 - na razie lipnie wychodzi...
dziękuję

zwiastun
04-06-2019, 14:02
Możesz to zrobić za pomocą zwykłych artykułów i pól dodatkowych. To najprostsza opcja. Wymaga trochę pracy przy zaprojektowaniu i konfiguracji.

Bazyl
04-06-2019, 14:20
Wróciliśmy do początku ;-)


ja bym to zrobił na K2, ale i na zwykłych artykułach (plus pola dodatkowe) można.
Reszta kwestią ostylowania...

W obu przypadkach potrzeba odrobiny wiedzy i kodu css ;-)

siristru
04-06-2019, 14:27
Po co instalować coś skoro Joomla posiada doskonałe wbudowane opcje. Jak już koledzy wspomnieli: artykuły Joomla + dodatkowe pola.
Naprawdę, nic więcej nie potrzeba.
Jako, że to będą faktyczne artykuły Joomla można skorzystać z wielu możliwości ich wyświetlania (pozycje w menu oraz moduły).
To jest siła Joomla :)

vienio52
04-06-2019, 15:06
Dziękuję za życzliwość!
Idę tą drogą i faktycznie można zapanować nad wszystkim.
Po wprowadzeniu ok 60-ciu pozycji będę zastanawiał się jak wykonać zestawienie na drukarce - export sformatowanych danych do PDFa
Jeszcze raz dziękuję i uważam, że temat można zamknąć.

siristru
04-06-2019, 15:28
Tematy oznaczamy jako "Rozwiązane", w zasadzie ich nie zamykamy.
Podpowiem jeszcze tylko, że można świetnie generować przyjazne do druku zestawienia dzięki wbudowanym funkcjom Joomla oraz z odrobinką CSS.
Są specjalne klasy w css które dotyczą widoku "print", można też wprowadzić dodatkowe klasy. w każdym bądź razie Joomla jest do tego świetna.