PDA

Zobacz pełną wersję : Edytory- czy dobrze rozumie??



Skonec
02-04-2007, 15:08
Witam

Zaczynam 'joomlowac' i pojawil sie problem:

chcialbym utowrzyc jakis dokument- i gdy daje nowy artykul to mam do dyspozycji edytor, lecz brakuje mi w nim dosc podstawowych funkcji: jak wybor czcionki, rozmiar czcionki i ogolnie chcialbym (o ile jest to mozliwe) aby byl bardziej rozbudowany (czytaj: lepszy).

na stronie joomla.pl widze jakies edytory, lecz nie mam pojecia w jaki sposob z nich skorzystac ;/

czy pomoglibyscie mi wybrac jakis dobry edytor dla poczatkujacego, abym nie musial pisac w WORDzie i klejac tego do artykulu (i tak wiele rzeczy mi jakos dziwnie sam rozmieszcza).

Wielkie dzieki za wskazanie dobrego edytora i pomoc w moim problemie.

Z gory dziekuje i pozdrawiam
Skonec

stone
02-04-2007, 21:44
Po pierwsze nie wklejaj nigdy tekstu z worda, ilość złego kodu jest bardzo duża w takim przypadku i praktycznie zawszę będą problemy z wyświetlaniem. Co do edytora zobacz na JCE u nas w plikowni , albo TMedit na extensions.joomla.org , ale standartowy edytor ma też wszystkie funkcje o których pisałeś

Rybik
02-04-2007, 22:48
Krotka instrukcja dla nieobytych z edytorami Joomla
Edytor to zasadniczo mambot i jako taki sie go doinstalowuje, dodatkowo do zarzadzania niektore maja wlasny komponent (edytor JCE) i tez nalezy go zainstalowac.
Po instalacji trzeba bota opublikowac (menu admina -> Dodatki)
Od tej pory mambot dziala i jest aktywny, a w przypadku edytorow nalezy jeszcze sobie wybrac ze tego wlasnie chcemy uzywac:
a) jako domyslny dla wszystkich userow (konfiguracja witryny), lub
b) przypisac do usera w managerze userow
Na liscie wyboru edytorow pokaza sie wszystkie dostepne
Edytor ma podstawowy tryb pracy WYSIWYG i tryb HTML. W trybie html mozemy podgladac kod i wstawiac rozne nietypowe rzeczy, jednak do niektorych kodow (np. reklam) trzeba edytor całkiem wyłączyć (wybrac dla usera brak edytora) poniewaz powrot z trybu HTML na WYSIWYG powoduje próbe przetrawienia kodu co czesto go zniekszatalca.
Edytor JCE dobrze jest zaopatrzyc w polski power pack (doinstalowac go jako wtyczke w komponencie Admin JCE)
Edytor JCE posiada ikone wklejania tekstu z worda i wklejania w postaci tekstowej, ktory to tryb jest doskonaly do wklejania tekstow ze stron itp bez ryzyka zawleczenia z tekstem niechcianego kodu formatujacego. Daje to taki efekt jak wklejenie tekstu najpierw do notepada.
Edytor JCE ma bardzo ladny panel ustawiania ikon ... a po co ? A po to zeby usunac ikony funkcji z ktorych nie korzystamy - co przyspiesza jego ladowanie nawet dwukrotnie. Dodatkowo polecam wtyczki do JCE: adv_link_manager i file manager.

Skonec
03-04-2007, 08:15
Wielkie podziekowania za pomoc.

@Rybik

Zainstalowalem JCE, dodatek i komponent- doinstalowalem pozniej j.polski.

Jednak gdy wchodze w artykul- NOWY- pojawia sie standardowy edytor ;/ nie mam tych fajowskich ikonek z JCE ;/

w dodatkach jest opublikowany- w komponencie jest ustawiony jako pierwszy JCE ale i tak nie dziala ;( czy cos jeszcze trzeba zrobic??

ponawiam ogromne podziekowania za pomoc- gdyz tgen edytor JCE (tak mi sie wydaje) oszczedzi mi moc nerwow i czasu :)

pozdrawiam
Skonec

P.S. prosze pomozcie- juz wszystko robilem zeby zadzialal ten edytor- wylaczylem nawet jakies inne edytory, ale caly czas mam standardowy ;( w konfiuguracji mam zaznaczonego JCE - nawet innych nie moge wybrac (gdyz niepublikuje ich) a non stop mam ten sam stary edytor ;(

stone
03-04-2007, 20:39
A jaką masz wersję Joomli?
Możesz jeszcze w właściwościach użytkownika wybrać edytor, może wtedy Ci zadziała

Skonec
03-04-2007, 20:53
wielkie dziu- o tym we wlasciwosciach uzytkownika zapomialem- juz dziala.

OGROMNE podziekowania za pomoc

Pozdrawiam
Skonec

cebos
22-11-2009, 13:08
Nie będe zakładał nowego tematu ale problem mam tego typu iż po instalacji JCE nie mam żadnych ikon edytorskich, to samo było ze standardowym TinyMCE 2.0 który równiz nie miał nic kiedy klikałem nowy artykuł. Wersja joomli 1.5.15 pliki JCE - Component Version 1.5.7, Plugin Version 1.5.6
ze strony oficjalnej. Nie mam juz siły z tym walczyc i prosze o podpowiedzi. Dodam że na innej instalce w joomli 1.5.14 miałem taki sam problem ale jak zainstalowałem edytor FCK to jakiekolwiek ikonki mi sie pojawiły w końcu.

cebos
15-12-2009, 18:53
Nie będe zakładał nowego tematu ale problem mam tego typu iż po instalacji JCE nie mam żadnych ikon edytorskich, to samo było ze standardowym TinyMCE 2.0 który równiz nie miał nic kiedy klikałem nowy artykuł. Wersja joomli 1.5.15 pliki JCE - Component Version 1.5.7, Plugin Version 1.5.6
ze strony oficjalnej. Nie mam juz siły z tym walczyc i prosze o podpowiedzi. Dodam że na innej instalce w joomli 1.5.14 miałem taki sam problem ale jak zainstalowałem edytor FCK to jakiekolwiek ikonki mi sie pojawiły w końcu.

Czy ktoś może mi pomóc ????

zwiastun
15-12-2009, 21:59
Podałeś same niewiele mówiące objawy.
Proponuję skorzystać na początek z mov'amp i przekonać się, że z edytorem raczej jest wszystko OK