PDA

Zobacz pełną wersję : jak zablokować edycję nazwy użytkownika? (login)



piglet
02-04-2007, 19:58
Witam,
Czy da się zablokować możliwość edycji pola login przez użytkownika? Używam Community Builder, jednak pola jak Name, Password i Login są pobierane bezpośrednio z Joomli. Pozostałymi polami CB mogę sterować, a Login-u nie potrafię znaleźć i zablokować. Chcę uniknąć sytuacji, że użytkownicy zmieniają nazwy w czasie i blokują się nawzajem.
m

Rybik
02-04-2007, 23:28
trzeba znalezc w CB ten formularz edycji usera i dla pola login ustawic read-only

piglet
03-04-2007, 20:53
trzeba znalezc w CB ten formularz edycji usera i dla pola login ustawic read-only
Z poziomu panelu administracyjnego CB mozna zarzadzać wszystkimi polami formularza poza 4 pierwszymi: Imię (name), Login, E-mail i Hasło/Powtórz Hasło (brak ich na liście). Z tego powodu nie moge jak dla pozostałych ustawić read-only. Dlatego napisalem, że sprawa chyba raczej dotyczy joomli a nie CB. Można to zrobić w bazie albo w samej joomli?
pozdrawia, m

zwiastun
03-04-2007, 22:16
A moze warto posłuchać Rybika?

piglet
04-04-2007, 10:17
A moze warto posłuchać Rybika?
W takim razie zwyczajnie nie zrozumialem odpowiedzi. Prosze o pomoc i wskazówki, co mam zrobić i czego szukać.

piglet
16-04-2007, 19:36
znalazlem tabele w bazie pod nazwa: jos_comprofiler_fields
W niej znajduja sie pola: name i username z polami table ustawionymi na #__users (pozostałe pola formularza mają w tym miejscu ustawione #__comprofiler)
zmienilem dla nich wartość pola readonly na 1 (podobnie jest ustawiona w innych zablokowanych polach formularza)
Niestety dalej można edytować wartości z poziomu profilu użytkownika.
Gdy zmieniam wartość readonly na 1 w tabeli dla innych pól to wszystko działa poprawnie.
Co innego mogę zrobić?

elondesign
18-07-2009, 00:22
Dobra była odpowiedź powyżej wchodzisz do panelu administracyjnego menu components/field management odszukujesz na liście pole username i klikasz w nie. Następnie w opcjach odnajdujesz User Read Only i ustawiasz na Yes. Zapisujesz i gotowe.



//UPDATE
Zamiana jest możliwa także w ustawieniach CB (CB Configuration) w zakładce Profil użytkownika (user profile) na pierszym miejscu jest pole nazwa użytkownika (Login) zmieniasz je na "Nie" i sprawa załatwiona. Teraz login będzie się wyświetlał jako tekst. A nie jako nieaktywny input.

piglet
20-07-2009, 11:46
Dziękuję za odpowiedź. Sposób postępowania dotyczy CB w wersji 1.2. Na stronie mam jeszcze ciągle CB 1.1 przed upgradem i brak jest takiej możliwości.