PDA

Zobacz pełną wersję : Dziwny błąd Xampp



Ambroz
10-08-2019, 18:53
Cześć forumowicze.
Znalazłem pewien problem w swojej wersji oprogramowania Xampp. Był już przeze mnie reinstalowany i czyściłem rejestr, ale nic to nie pomogło. Macie jakiś pomysł o co może chodzi? Jedno z rozwiązań nie działa, gdyż na jakąś1 czy 2 sekundy pojawia się napis wczytywanie, ale Xampp nic nie robi.

Proszę was o pomoc.
96629663

siristru
10-08-2019, 19:22
Ale przecież masz komunikaty, one wskazują na problem. Zwłaszcza ten pierwszy :)

Ambroz
10-08-2019, 19:40
Jeśli mówisz o tym problemie:
Program phpMyAdmin nie ma w pełni skonfigurowanej przestrzeni do przechowywania danych, niektóre rozszerzone funkcje zostały wyłączone. Aby dowiedzieć się dlaczego kliknij tutaj (http://localhost/phpmyadmin/chk_rel.php).
Lub, alternatywnie, przejdź do zakładki 'Operacje', w dowolnej bazie danych, aby tam to skonfigurować.

To fakt, przechodzę, klikam Create gdzie na 1 sekundę pojawia się Wczytywanie i znika, a problem pozostaje.
9664

Kiedy chce wejść w jakąś z istniejących tabel dostaje ten błąd:
9665

siristru
10-08-2019, 21:03
Oznacza to, że brakuje tabeli phpmyadmin.pms_tracking. Prawdopodobnie nie została utworzona z braku miejsca.

Zainstaluj XAMPP gdzieś gdzie masz sporo miejsca na dysku.

Ambroz
10-08-2019, 21:04
Mało miejsca?
No ja nie wiem czy 580GB to mało miejsca.
Dowiedziałem się, że kolega ma ten sam problem co ja, ech. Ten Xampp coś wariuje.

siristru
10-08-2019, 22:43
No, nie jest to mało miejsca. Z komunikatu wynika, że chodzi o miejsce które wyznaczono w konfiguracji. Może masz jakieś ograniczenie? Przejrzę jeszcze dokumentację na spokojnie.

Ambroz
10-08-2019, 22:58
Powiem szczerzę, że wcześniej działał mi xampp, a jak dziś go uruchomiłem to sypał błędami. Nic nie updatowałem przy pierwszym dziś uruchomieniu. Potem pomyślałem, że reinstall pomoże, ale jak widać nic nie pomógł.

Edit: Na Wampp działa bez pudła.

siristru
11-08-2019, 01:00
Zatem to kwestia konfiguracji? Może zapisał jakieś błędne ustawienia w rejestrze i potem każda instalacja była już nieprawidłowa?

Ambroz
11-08-2019, 01:07
Jak w rejestrze coś jest, to wolę tego nie ruszać, bo jeszcze pójdzie mi cały system.
Póki co będę się trzymał Wamppa. Dzięki.