PDA

Zobacz pełną wersję : Alternatywny układ kategorii, Override



rkonik
11-08-2019, 18:53
Mam bardzo dziwny problem związany z alternatywnym układem kategorii.
Tworzę szablon, koncepcja jest taka że systemowy wygląd dla blog.php jest nadpisywany poprzez szablon w katalogu html. Wszystko perfekcyjnie działa
Podczas tworzenia menu wybieram: Jedna kategoria atrykułów - podgląd wszystko działa super.
Jednak koncepcja jest taka że jedna z kategorii a w przyszłości dwie kategorie mają posiadać inny układ. Dlatego zgodnie z dokumentacją stworzyłem odpowiednie pliki blog2.php w katalogu html
Tworząc kategorię w artykułach mam możliwość wybrania alternatywnego układu z szablonu. Jednak od frontu nic się nie dzieje.

Mogę liczyć na podpowiedź co mogłem źle wykonać lub może jest jakiś błąd w Joomli?

Wersja Joomli to 3.9.10

siristru
11-08-2019, 19:36
Wiesz... też sprawdziłem i alternatywny układ dla kategorii nie działa. Błąd w Joomli? Czy ktoś to jeszcze może sprawdzić?

Ostatecznie można użyć warunków php by ładować inny wygląd... ale przecież ta opcja powinna działać.

rkonik
12-08-2019, 13:28
Znalazłem coś takiego:
https://github.com/joomla/joomla-cms/issues/21800

Nie wiem czy dobrze rozumiem jeżeli źle bardzo proszę poprawcie mnie.
Otóż Alternatywny układ kategorii działa wyłącznie gdy dana kategoria nie jest przypisana do menu? Natomiast jeżeli chcę aby konkretna kategoria miała działający alternatywny układ muszę również skopiować plik XML odpowiednio go modyfikując?

Nie jestem super znawcą Joomli ale to troszeczkę bezsensu ponieważ nadpisuję wyłącznie widok.

siristru
12-08-2019, 14:02
Otóż Alternatywny układ kategorii działa wyłącznie gdy dana kategoria nie jest przypisana do menu? Natomiast jeżeli chcę aby konkretna kategoria miała działający alternatywny układ muszę również skopiować plik XML odpowiednio go modyfikując?

Dobrze zrozumiałeś. Dobra dyskusja. Faktycznie opis wprowadza nieco w błąd.