PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł na witrynie jak umiescic



papugam
03-04-2007, 04:26
Witam
Jestem poczatkujacym joomlowcem wiec jezeli kogos denerwuja moje pytania to z góry przepraszam.
Mam następujący problem. Zainstalowałem szablona strony rk_bussines i sprawdziłem pozycje modułów na stronie i z prawej strony jest mozliwość umieszczenia menu. Chciałem tam umiescic Migawki i tutaj jest problem. Pozycja modułu jest right utworzyłem sobie moduł migawek i chciałem wybrać jako pozycja right ale nie ma tam takiej mozliwości. Tylko sonde była tam umieszczona. Sprawdziłem co tam jest dane jako pozycja (edycja modułu sonda) i było advert1 co ciekawe w wykazie wszytkich modułów przy sondzie pozycja pisało right. Jak wszedłem do edycji w pozycji było zacznaczone advert1. Wiec zminiłem pozycje na moich migawkach na advert1 i nic nie pokazało sie tam. Wiec znowu edytowałem sondy i jak tylko otworzyłem pozycje zeby zobaczyc czy tam jest mozliwość zaznaczyc right (oczywiście nie było) i dałem zapisz na starym ustawieniu to w wykazie modołów juz pisało jako pozycja advert1. Co jest grane :eek: . Jak moge umieścic w module migawki pozycje na right albo czy moge nazwe tego miejsca zmienić z right na user 1. Ktoś coś poradzi :( :(
Pozdrowienia

stone
03-04-2007, 20:36
Jeżeli jest faktycznie tak jak mówisz to coś jest źle. Pozycja right jest domyślnie i nie ma możliwości aby jej nie było. Czy instalowałeś jakieś dodatki, coś modyfikowałeś?
Jak możesz daj mi też dane dostępowe do panelu admina na PW to zobaczę co i jak

zwiastun
03-04-2007, 21:57
1. W podglądzie (Witryna => Podgląd = Pozycje modułów) sprawdź, jakie pozycje zostały "wmalowane" do szablonu
2. W menedżerze szablonów - Pozycje modułów [Witryna=>Szablony=>Pozycje modułów] sprawdź, czy to co masz na obrazku, jest powpisywane w tabeli. Czego brakuje, dopisz.
3. A potem przejdź do edycji modułów i ustaw. Na liście wyboru pozycji być musi wszystko to, co jest w wykazie!, nawet jeśli tego nie ma faktycznie w szablonie.

papugam
04-04-2007, 00:27
Wiatm
Dziekuje Stone i Zwiastun za pomoc. Zrobiłem tak jak mowiłes i poszło. Nie miałem dodanego w Witryna=>Szablony=>Pozycje modułów pozycji right (tylko dopisałem right i zadziałało) ale nie pamietam zebym to usunął. Najwazniejsze ze chodzi. Danych dostepu do admina nie moge pogac bo narazie pracuje na lokalu :( Ale jest juz po problemie. Wydaje mi sie ze jak instalowałem joomfish-a to cos sie tam mogłem zakrecic bo tez mi nie chciał poczatkowo odpali. Ale jeszcze raz dzieki dzieki za pomoc.
Pozdrawia Michał :D