PDA

Zobacz pełną wersję : Dostęp do treści po podaniu emaila



lukask100
20-09-2019, 15:58
Witam,

Szukam modułu lub innego rozwiązania, które pozwoli mi na ukrycie części treści artykułu, a jego pełna treść będzie widoczna dopiero gdy użytkownik poda określone dane (np. email). Przejrzałem JED ale nic takiego nie znajduję. Komponenty do membership nie sprawdzą się bo to nie ma być dostępnego po opłaceniu pakietu czy po zalogowaniu się, ale po prostu po podaniu emaila. Oczywiście jestem gotowy zapłacić za takie rozwiązanie.

Czy ktoś mógłby mi doradzić jak wdrożyć takie rozwiązanie? Za pomocą jakiego narzędzia?

siristru
20-09-2019, 16:52
Najlepsze rozwiązanie? Rejestracja w Joomla :D Nic lepszego nie znajdziesz bo rozwiązanie o którym myślisz posiada dużo wad:

1. Musisz rejestrować te maile czyli gdzieś zapisywać
2. Co z walidacją maila (poprawność składni? istniejący?)?
3. Pytanie o maila za każdym razem?
4. Jak zweryfikujesz "sesje" po tym jak ktoś poda maila? Ciasteczka? Ciasteczko ma określoną żywotność.
5. A co jak raz podałem maila a teraz wchodzę z innego urządzenia?

Najlepiej przerobić rejestrację tak by było tylko jedno pole (mail) + hasło i oferować "zapamiętaj mnie". Wtedy łatwo pokombinować tak by cześć artykułu/wpisu była dostępna tylko dla zalogowanych.

To o co pytasz widziałem na stronie Acymailing. Tam podajesz maila by moc pobrać za darmo ich dodatek. Ile raz już podawałem maila tego nie zliczę. Potem już cały czas podawałem maila d**a@d**a.pl ;) i wciąż mnie puszczało. Oni nawet nie weryfikowali maili.