PDA

Zobacz pełną wersję : Prosty Plugin onContentPrepare nie działa



lelek91
25-09-2019, 16:53
Witam, mam problem napisałem bardzo prosty plugin, jednak nie mam pojęcia dlaczego nie działa. Plugin nazywa się "Podswietlenie", składa się z trzech plików index.html, podswietlenie.php i podswietlenie.xml, wszystko znajduje się w katalogu podswietlenie.

podswietlenie.xml

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?><extension type="plugin" group="content" version="3.0" method="upgrade">
<name>Podswietlenie Content Plugin</name>
<author>Autor</author>
<creationDate>Wrzesień 2019</creationDate>
<copyright>Copyright (C) 2019</copyright>
<license>GNU General Public License version 2 or later</license>
<authorEmail>email_autora@mail.com</authorEmail>
<authorUrl>www.strona-autora.pl</authorUrl>
<version>1.0</version>
<description>Dodatek Podświetlanie obrazków po najechaniu kursorem myszy</description>


<files>
<filename plugin="podswietlenie">podswietlenie.php</filename>
<filename>index.html</filename>
</files>


</extension>

podswietlenie.php

<?phpdefined('_JEXEC') or die;
class plgContentPodswietlenie extends JPlugin {
function onContentPrepare($context, &$article, &$params, $page=0){
echo $context;
echo "Test";
}
}

Na razie próbuje wyświetlić nazwę kontekstu i słowo test, jednak nie chcę się wyświetlić i nie mam pojęcia dlaczego. Wydaje mi się, że robię wszystko zgodnie z dokumentacją
https://docs.joomla.org/J3.x:Creating_a_content_plugin wydawało mi się, że problem jest podobnej natury do tego
https://joomla.stackexchange.com/questions/16033/simple-joomla-plugin-doesnt-work, jednak w moim przypadku pliki mają prawidłową nazwę. Nie wiem już o co może chodzić, wydaje mi się, że wszystko jest zrobione prawidłowo, jednak mimo to plugin cały czas nie działa. Być może nie zauważam jakiegoś szczegółu próbowałem również dodawać linijkę
jimport('joomla.plugin.plugin');, także ustawiać funkcję onContentPrepare na publiczną, jednak i to nic nie dało. Proszę was bardzo o pomoc. Pozdrawiam.

PS. Działam na Joomla 3.9.12, oraz PHP 7.2.4.

lelek91
26-09-2019, 10:46
Problem już rozwiązany. Należało dodać artykuł, aby dodatek wyświetlił komunikat.