PDA

Zobacz pełną wersję : Przenoszenie artykułów z 2.5 do 3.9



joe
02-10-2019, 11:53
Cześć
Przenoszę właśnie artykuły ze starej J2.5 do najnowszej
wszystko na jampie
co do tej pory zrobiłem - uaktualnienie 2.5x do ostatniej, następnie do 3.5 i najnowszej.
Jest sporo błędów w tym również w bazie danych - ale stara strona idzie do wywalenia więc się nimi nie przejmuje
aktualizowałem sam silnik. generalnie po aktualizacjach biała strona (wywaliłem pluginy które krzaczyły i już działa)

postawiłem nową stronę (najnowsza aktualizacja) i chcę do niej przenieść artykuły (jest ich ponad 500)

próbowałem wykorzystać j2xml ale wywala mi apache więc przeszedłem do 2 metody

z bd ze starej strony wyeksportowałem tabele (do jednego pliku) j25_categories oraz j25_content
w nowej mam prefix oa32g_
teraz chcę je zaimportować do nowej strony i pytanie brzmi: jak to zrobić?
1 wyeksportować nowe i NP++ podmienić treści i zmienić prefiksy i importować z powrotem , czy
2 w starych zmienić prefiksy w NP++ i importować do nowej
3 jakieś inne sugestie
dzięki

siristru
02-10-2019, 13:09
co do tej pory zrobiłem - uaktualnienie 2.5x do ostatniej, następnie do 3.5 i najnowszej.

a dalej piszesz


postawiłem nową stronę (najnowsza aktualizacja) i chcę do niej przenieść artykuły (jest ich ponad 500)

Jeśli wykonałeś migracje starej strony z J! 2.5 do najnowszej to przecież artykuły już w niej są. Czy tak nie jest?
Skoro przeprowadziłeś migrację i po wstępnych problemach strona jednak działa to po co instalowałeś nową?

No ale załóżmy, że chcesz czystą instalkę z jakichś tam powodów. No to wystarczy:

1. Zrobić kopię tej zmigrowanej strony
2. Wyczyścić w niej wszystko, łącznie z menu, modułami i zostawić TYLKO artykuły i kategorie artykułów
3. Zajrzeć do jej bazy danych i ewentualnie wyrzucić jakieś pozostałości tabel po dodatkach.
4. Zainstalować czystą instalkę
5. Podmienić bazy danych

joe
02-10-2019, 17:43
5. Podmienić bazy danych
to nie przejdzie
nowa strona została postawiona od zera z całkowicie innymi elementami i brakuje tylko starych artykułów (na nowej jest już kilka nowych )

więc jak podmienię bazy danych to zniszczę dotychczasową prace , mogę ewentualnie wywalić art i kategorie z nowej i zastąpić (jeśli się nie da scalić) tylko te dwie tabele, a potem ręcznie dodać nowe art (mam je online więc tylko copy&past)

siristru
02-10-2019, 18:14
nowa strona została postawiona od zera z całkowicie innymi elementami i brakuje tylko starych artykułów (na nowej jest już kilka nowych )

To był niestety błąd. Należało zacząć od przeniesienia artykułów... trudno.


więc jak podmienię bazy danych to zniszczę dotychczasową prace , mogę ewentualnie wywalić art i kategorie z nowej i zastąpić (jeśli się nie da scalić) tylko te dwie tabele, a potem ręcznie dodać nowe art (mam je online więc tylko copy&past)

Nie, no jasne. W takiej sytuacji nie tylko to nie ma sensu ale jeszcze się nie da - struktura bazy danych jest totalnie inna, nie mówiąc już o relacjach z innymi tabelami. Bowiem artykuły to nie tylko tabela z artykułami.


próbowałem wykorzystać j2xml ale wywala mi apache więc przeszedłem do 2 metody

To dobre podejście ale złe wykonanie. Skoro wywala Apacha to radzę zainstalować obie strony na "żywych" serwerach i spróbować raz jeszcze. Teraz to już jedyna metoda która ma sens - export/import.
Spróbuj na serwerach albo innym rozszerzaniem np. https://rolandd.com/products/ro-csvi

Zapomnij o zabawie z bazą danych bo bez importera słabo to widzę.

joe
02-10-2019, 18:59
zrobiłem tak:
wywaliłem tabele categories oraz content z nowej BD
zaimportowałem do nowej tabele ze starej, zmieniając uprzednio stare prefixy na nowe
wstępnie wygląda, że się udało

siristru
02-10-2019, 19:20
Ładnie, ładnie... tylko widzisz, zarówno kategorie jak i artykuły maja relację z tabelą _assets http://prntscr.com/pdyz7b
Nie licząc powiązania z tabel tagów i ucm_history.

W sumie można to "ręcznie" powiązać. Wejść w dany artykuł i nie wprowadzając zmian - zapisać. Relacja w assets sama się utworzy.
Jak działa - dobrze... ale to zawsze ryzykowna zabawa.

joe
02-10-2019, 20:12
Nie licząc powiązania z tabel tagów i ucm_history.
tagów nie używałem więc nie ma problemu z ucm_history nie bardzo wiem za co odpowiada więc nie biorę się za to



W sumie można to "ręcznie" powiązać. Wejść w dany artykuł i nie wprowadzając zmian - zapisać. Relacja w assets sama się utworzy.
Jak działa - dobrze... ale to zawsze ryzykowna zabawa.
a co sądzisz, czy może uda się to przyspieszyć np wszystkie przenieść do nowej kategorii i potem wrócić, teraz bawię się z innymi rzeczami więc może jutro sprawdzę, a jak nie to jakieś 50 ostatnich ręcznie ogarnę

siristru
03-10-2019, 09:03
a co sądzisz, czy może uda się to przyspieszyć np wszystkie przenieść do nowej kategorii i potem wrócić, teraz bawię się z innymi rzeczami więc może jutro sprawdzę, a jak nie to jakieś 50 ostatnich ręcznie ogarnę

Wykorzystując "Przetwarzaj"? Może zadziałać, nie próbowałem.