PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z linkowaniem stron



spiner123
17-11-2019, 00:13
Witam wszystkich. Jak znam życie to opublikowałem to nie w tym dziale ale piszę o pomoc. Stworzyłem już ok 30 stron w joomla ale sytuacja którą mam teraz jest dla mnie zaskakująca. Chcąc podłączyć link pod obrazek operacja przebiega pomyślnie. I w kodzie jest widoczny odnośnik, jak również po kliknięciu w ikonę odnośnika. Niestety na stronie kiedy klikam w obrazek powiększa mi się on bez żadnego przekierowania na rządany adres tak jakbym stworzył link do samegoobrazka a tak nie jest . Nadmienię tylko, że najnowsza joomla oprócz podstawowych komponentów ma zainstalowany tylko dodatek virtuemart 3.

Bazyl
17-11-2019, 10:38
Link do strony?!

spiner123
17-11-2019, 14:06
https://galskor.eu/index.php/oferta/kopertowki
Najpelszej jest to, że jeszcze teraz zobaczyłem, że w kodzie strony w panelu joomla jest prawidłowy kod do galeriii natomiast kiedy zbadam element z przeglądarki wygląda tak jaby był link ze zdjęcia

Bazyl
17-11-2019, 18:21
Najpierw piszesz o linku, a teraz o galerii...

Masz tam lightboxa, który działa na wszystkie zdjęcia.
Zmień ustawienia na takie - np. z class - w których lightbox działa tylko ze zdjęciami z daną klasą

spiner123
17-11-2019, 19:27
Bazyl a mógłbyś podać trochę więcej szczegółów bo troche nie ogarniam. Gdzie mogę zlokalizować ustawienia do lightbox-a bo ani w dodatkach ani w modułach nic takiego nie mam.
Jeżeli dobrze rozumiem to w jce mam wstawić link pod zdjęcie np. do galerii i w zakładce advanced tam gdzie jest opcja classes wprowadzić wartość "bd-postcontent-2". Jeżeli dobrze ogarniam to niestety ale nie trybi.

Bazyl
17-11-2019, 22:29
Ach, sam tekst prowadzi do galerii, która działa jakoś dziwnie...

Źle do tego podchodzisz ;-)
1. Tworzysz artykuł
2. Wstawiasz obrazek wstępu / miniaturę
3. Piszesz opis przedmiotu
4. Wstawiasz w edytorze: Czytaj więcej
5. Kończysz opis przedmiotu + np. pola dodatkowe
6. Wstawiasz galerię
7. Stylujesz wszystko + ew. nadpisywanie szablonem

W widoku kategorii user widzi wstępy, a po kliknięciu w czytaj dalej - galerię.
Teraz ma to jakiś sens ;-)

p.s. W sieci jest masa dobrych szablonów...