PDA

Zobacz pełną wersję : [Rozwiązane] JEvents Core w module



mctoto
18-12-2019, 14:37
Drodzy Użytkownicy,
Chodzi o JEvents Calendar. Dodając ten dodatek w MENU mam do wyboru opcję JEvents Core z wyborem szczegółowych wyglądów, jak na załączniku
97419744


Niestety, jak dodaje kalendarz jako moduł, to mam inne opcje, jak w załączniku:
9743


Bardzo mi zależy, aby uzyskać wygląd w module taki jak w menu. Próbowałem wklejać kody do modułu, ale nie sprawdza się to w ogóle. Może ktoś coś pomoże?

siristru
18-12-2019, 15:55
Co innego komponent a co innego moduły. To co pokazujesz na 3 zrzucie to nie "opcje" tylko konkretne moduły :)

Jeśli chcesz osadzić kalendarz w postaci modułu to wybierasz JEvents - Calendar Module.

I on będzie wyglądem i funkcjami nieco odbiegał od tego z komponentu.

Wygląd jednak możesz sobie dopasować przez CSS lub modyfikację widoku modułu 9nadpisanie szablonem).


Próbowałem wklejać kody do modułu

Jakie "kody" wklejasz? :)

mctoto
18-12-2019, 16:15
wklejam kody źródłowe ze strony menu (z przeglądarki wybieram zbadaj element i sekcję kalendarza kopiuje)

siristru
18-12-2019, 16:47
errr... zapewne nie żartujesz... nie rób tego. Bo to jest tak jakbyś przekładał fotel z ferrari do volkswagena i myślał, że w ten sposób będziesz miał ferrari :)

Nie, niczego w ten sposób nie rób bo zepsujesz. Kod HTML na stronie Joomla jest wynikiem parsowania dynamicznego kodu php. Kod HTML jest statyczny.

Jak pisałem wyżej - chcesz mieć kalendarz - wybierz odpowiedni moduł. Nie podoba Ci sie jego wygląd? Używaj CSS i/lub edytuj jego widok podczas nadpisywania szablonem.

mctoto
18-12-2019, 17:08
zgadza się :-), chciałem tylko zobaczyć, czy w ogóle ten kod zostanie jakoś przyjęty w module. Pozostaje pobawić się CSS.
Dzięki

mctoto
18-12-2019, 23:43
niestety nie udało mi się uzyskać tego co chciałem. Chodzi mi o to, żeby w module był widok kalendarza z opcją wyboru dnia, tygodnia, itp. Lub tylko widok dnia. Chciałbym, aby codziennie - w zależności od dnia - zmieniała się zawartość tego modułu. Testowałem Google calendar, DJ-Events, ale to nie to. Pewnie jest jakiś dodatek, który ma podobne możliwości, ale nie trafiłem na niego. Chciałbym wstawić dla każdego dnia w roku inne zdjęcie (grafikę), które zmieniały by się w zależności od dnia.

siristru
19-12-2019, 00:34
Zaraz, zaraz... Ty chcesz mieć kalendarz czy moduł w którym wyświetlana jest aktualna data dzienna i obrazek przypisany do tego dnia?

mctoto
19-12-2019, 08:12
Dokładnie tak jak piszesz, chce mieć "moduł w którym wyświetlana jest aktualna data dzienna i obrazek przypisany do tego dnia".
i ma on być na pierwszej stronie, żeby codziennie było coś innego. Myślałem, że kalendarzem to załatwię, dlatego drążyłem temat kalendarza, bo on taką opcję miał tylko jako nie moduł.

siristru
19-12-2019, 09:36
Ale wtedy NIE chcesz wcale kalendarza tylko coś zupełnie innego :) Wydaje mi się jednak, ze można to sprokurować wykorzystując i modyfikując JEvents - Latest Events module.
Będziesz musiał utworzyć wydarzenia dla każdego dnia i skonfigurować moduł by pokazywał tylko dzisiejsze wydarzenia... nie jestem pewien (nie pamiętam) czy tak można go skonfigurować.

Sam bym do tego inaczej podszedł. Wykorzystałbym i zmodyfikował moduł losowe obrazki. W php napisałbym sprawdzenie dzisiejszej daty. W katalogu /images w strukturze Joomla wrzuciłbym nowy katalog z obrazkami których nazwy to byłyby daty. I teraz moduł wyświetlałby dzisiejszą datę oraz obrazek którego nazwa to też data. W ten sposób wraz ze zmianą daty zmieniałby się obrazek. Teksty mogą być na obrazkach. To - wydaje mi się - najprostsze rozwiązanie.

mctoto
19-12-2019, 21:02
Fajny pomysł z przerobieniem modułu losowe obrazki. Tylko ja raczej nie dam rady tego przerobić :-) Jeśli to nie będzie problem dla Ciebie, to chętnie zamówię tą usługę u Ciebie, a szczegóły dogramy...na priv.

siristru
19-12-2019, 21:08
Jasne, nie ma problemu :)