PDA

Zobacz pełną wersję : [Rozwiązane] Galeria Grid w artykule



rkonik
14-01-2020, 12:27
Bardzo proszę o pomoc lub sugestię dodatku.

Koncepcja jest taka, że do każdego artykułu na stronie są dodawane zdjęcia. Ilość nie jest kosmiczna bo 4-10 zdjęć.
Czy istnieje dodatek w postaci pluginu przycisku. Po kliknięciu mam możliwość wybrania kilku zdjęć zatwierdzenia ich a resztę ustawi ten dodatek lub my zaznaczymy że wersji desktop maksymalnie ma być 3 kolumny a w mobile standardowo jedna.

Czy ktoś trafił na coś takiego? Bo ja jak trafiam to należy zainstalować galerię stworzyć galerię i wklepać ją do artykułu. Z mojej perspektywy jest to bez sensu bo zarządzanie takim zbiorem mija się z celem.

Z góry dzięki za pomoc.

siristru
14-01-2020, 12:54
Z reguły używam JoomGallery;

1. Tworzę kategorię w galerii
2. Ładuje do niej obrazki
3. Wybieram te kategorie i osadzam w artykule.

Wszystko z poziomu edycji artykułu (nie muszę przeskakiwać między galerią a artykułem). Pod polem edycji artykułu jest do tego odpowiedni przycisk (JoomPlu, JoomBu).

I to ma wielki sens bo wgrywający obrazki nie musi wyszukiwać miejsca na dysku w strukturze plików, tworzyć katalogów etc. Łatwo też zarządzać wgranymi obrazkami bo robi się to po prostu w galerii, nie trzeba szukać ich na serwerze.

To jak są prezentowane w artykule dość łatwo zmienić edytując widok dla dodatku JoomPlu.

Inną opcją byłoby wykorzystanie pól dodatkowych w artykule... ale będzie to wymagać przesyłania obrazków i ustawiania ich w tych polach.

rkonik
14-01-2020, 15:54
Chciałem uniknąć galerii jako galerii.
Chcę uzyskać coś takiego jak dodanie zdjęcia podczas pisania artykułu z tą różnicą że to ma być kilka zdjęć i aby pojawiło się jako grid. Część wyglądu może załatwić jakiś css lub JS to najmniej istotne najważniejsze jest żeby nie była to galeria w postaci komponentu.
Dlatego szukam prostego pluginu, ale jak wspomniałem wcześniej i ty również, najczęściej jest to rozwiązanie komponent + moduł lub plugin a mi nie o to chodzi.

Mimo wszystko dzięki za chęć pomocy.

siristru
14-01-2020, 16:24
Ale zobacz, że nie unikniesz przynajmniej czegoś co będzie stanowiło zbiór tych fotek np. katalog lub kategoria w galerii.
Przy czym ładowanie plików do katalogu wiąże się z o wiele większym ryzykiem:

1. Danie możliwości wysyłania i zapisywania plików może skutkować załadowaniem złośliwego pliku
2. Użytkownicy będą mogli tworzyć katalogi z rożnymi nazwami (w tym znaki specjalne, litery ze znakami diakrytycznymi i spacjami)
3. użytkownicy będą mogli wrzucać pliki o rożnych nazwach i wielkościach
4. Wrzucone pliki mogą mieć takie same nazwy co pliki wcześniejsze co spowoduje ich nadpisanie.

I teraz wyobraź sobie bałagan i problemy wynikające z punktów 2-4. jak zamierzasz to okiełznać? jeśli użytkownik może coś zrobić to prędzej czy później to zrobi.

Dlatego IMHO zastosowanie komponentu galeryjnego jest bezpieczniejsze i bardziej wydajne.

W tej sytuacji "proste" nie oznacza "dobre" :)

rkonik
16-01-2020, 11:47
Rozumowanie Twoje jest logiczne a argumentacja sensowna. Zastanawia mnie utrzymanie takiego rozwiązania w perspektywie czasu. Strona działa od wersji J1.5 do dnia dzisiejszego, przeszła wszystkie niezbędne aktualizacje. Zdarzało się że niektóre dodatki zostały zarzucane w tak długim czasie i stanowiło to pewnego rodzaju problem.
Wszelkie znaki na ziemi i niebie nie wskazują że strona zostanie wyłączona. Dlatego nie chcę się uzależniać od dodatku, który w przyszłości może sprawić problemy.
Mimo wszystko sprawdzę komponent o którym wspomniałeś.

siristru
16-01-2020, 12:18
JoomGallery używam od wersji 1.5... nigdy nie zawiedli... a co w przyszłości? Któż to wie? Nic nie jest wyryte w kamieniu ;)