PDA

Zobacz pełną wersję : [Rozwiązane] Jak wykonać aktualizacje ceny?



Robbi777909
16-01-2020, 10:47
Witam, chciałbym wykonać stronkę, na której jest artykuł z konkretnym produktem, opisem i ceną. Jest to nasza strona. Jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem danej marki. Chcę aby na stronie w moim artykule opis i grafika były stałe i zgodne z moim projektem(to umiem bez problemu zrobić), natomiast cena za ten produkt była wyświetlana w sposób przeze mnie zdefiniowany, ale żeby sama się aktualizowała zgodnie z aktualizacją na stronie producenta. Jak to zrobić? Wydaje mi się, że trzeba by było ją zakodować w języku php, ale nie znam tego języka programowania. Czy mógłby mi ktoś pomóc z tym?

siristru
16-01-2020, 11:22
żeby sama się aktualizowała zgodnie z aktualizacją na stronie producenta.

To nie takie proste bowiem:

1. Jakiś skrypt musi co jakiś czas sprawdzać czy cena się nie zmieniła (np. odwiedzać stronę producenta, zeskanować cenę i porównać ją z istniejącą w bazie danych strony, nadpisać w miarę potrzeby)... ale crawler to trudna sprawa bo bada stronę pod kątem jej struktury... a co jak producent zmieni stronę? Najlepiej mieć dostęp do jakiejś bazy danych i pobierać dane z niej.

2. Jeśli już mamy dane w jakiejś bazie to musimy tak zmienić widok artykułu by móc "wkładać" tą cenę w określone miejsce. Nie może to być po prostu tekst artykułu bo ten jest przechowywany w jednej zmiennej. Trzeba zatem zastosować różne pola na elementy gdzie treść artykułu to tylko tekst.

Najtrudniejszą częścią jednak będzie punkt 1... a bez dostępu do jakiejś bazy to w ogóle karkołomne jest.

Robbi777909
16-01-2020, 11:48
Dzięki śliczne siristru za info, ja będę nadal myślał w jaki sposób to wykonać najlepiej - tak aby ceny były aktualne i nie trzeba było ich co chwilę uaktualniać. Z dostępem do bazy będzie już więcej zachodu, rozmów, uzgodnień oraz zaangażowania większej ilości osób, a tego chciałbym uniknąć :)

Frodoo
17-01-2020, 08:32
Skorzystaj z komponentu sklepu dla Joomla np. virtuemart. W artykule będzie jeszcze bardziej trudniej zmieniać tą cenę. Wyciągnij cenę netto i brutto z bazy producenta i przypisz do odpowiedniego pola w virtuemart. W artykule dodatkowo będziesz musiał wiedzieć jaka była cena poprzednio aby wyszukać ją i zmienić. Taki skrypt nazywa się cron. Co jakiś czas wykonuje się plik php. Np co godzinę. Można to ustawić na hostingu

Robbi777909
17-01-2020, 09:30
Super, sprawdzę.
Dziękuję ślicznie :)

Robbi777909
24-01-2020, 13:37
Można zamknąć temat. Pozdrawiam

Wiseking
02-09-2020, 16:26
Przepraszamy, nie możesz tego zrobić bez php. Więc poproś o pomoc kogoś, kto zna język programowania.