PDA

Zobacz pełną wersję : OGRANICZENIE DODAWANIA ARTYKUŁÓW - publisher



pwanicki
25-01-2020, 16:28
Witam :)

Droga społeczności :) Chciałbym prosić o poradę.

Szukam jakiegoś narzędzia / artykułu / informacji mówiącej w jaki sposób można nałożyć na jakąś grupę ograniczenie ilości dodanych artykułów.
Zależny mi na tym, aby osoby współpracujące ze mną mogły np. tygodniowo dodać np. 10 publikacji (jest to oczywiście przykład).

Wiem, że komponenty ogłoszeniowe pozwalają na wprowadzenie ograniczeń, ale czy można coś podobnego zrobić przy artykułach?

Bardzo proszę o pomoc :)

siristru
25-01-2020, 17:24
Hmmm... Joomla nie pozwala na ograniczanie ilości dodanych artykułów... nie znam też takiego komponentu.

Jedyne co mi przychodzi do głowy to zmiana w kodzie tj. 1) określenie okresu czasu np. tydzień na podstawie daty serwera 2) w chwili ładowania edytora (np. od frontu) sprawdzanie okresu czasu i ilości utworzonych artykułów w tym okresie czasu (na podstawie daty artykułu "utworzono" - oczywiście też należy w kodzie uniemożliwić edycji pola z datą utworzono).

Czyli takie kombinowanie. Można to zrobić za pomocą dodatku (trzeba napisać) lub nadpisanie widoku (to o czym wspominam teraz).

pwanicki
25-01-2020, 18:12
hmmm nie wiem, czy to nie lepiej byłoby zrobić za pomocą jakiegoś małego dodatku/pluginu. Bo fajnie byłoby móc określić np. grupy (administrator brak ograniczeń / redaktor - 3 artykuły dziennie / publisher 1 dziennie itd).

Gdzieś przeleciała mi w internecie informacja, że ktoś coś takiego znalazł chyba jako dodatek do K2 ale niestety nie było wyjaśnione co to za plugin/dodatek i teraz tak szukam :(

terra
29-01-2020, 18:38
Można spróbować wykorzystać com_banners, w którym jest funkcja zliczająca wyświetlenia, trzeba ją zmodyfikować i wykorzystać to zliczenia funkcji add/per user.