PDA

Zobacz pełną wersję : Rasponsywny szablon



Robbi777909
30-01-2020, 14:09
Witam, szukam szablonu responsywnego (tzw. "świętego graala" szablonów), którego będę mógł dowolnie modyfikować:
- zmieniać układ i ilość modułów,
- zmieniać i modyfikować układ menu rozwijanego z wieloma poziomami,
- z wbudowanym slideshow,
- z możliwością modyfikacji (położenie, wielkość) loga,
- itd...
Chodzi o szablon który będę mógł wykorzystać do praktycznie każdego projektu strony, w którym będzie się łatwo i miło projektować, który będzie miał najnowsze rozwiązania dzięki którym stronka będzie ładna i miła dla oka, a przy tym funkcjonalna i szybka :)

Chyba za dużo wymagam - co? :)

siristru
30-01-2020, 14:29
LOL a wiesz, że Święty Graal to legenda? Podobnie jak jednorożce i 0% VAT :)
Lepiej zostać Merlinem (tak, trzeba się pouczyć) i zbudować sobie taki szablon.
Mam szablon z którego korzystam od lat ale to tylko baza. Dla każdego projektu mielę go niemal od nowa dopasowując do potrzeb.

To tylko moja skromna opinia. Może ktoś inny coś poleci :)

Robbi777909
30-01-2020, 16:04
Dzięki siristru, mam prośbę rzuć okiem jeszcze na takie cudo ( https://www.slawop.net/blog/jak-utworzyc-wlasny-szablon-dla-joomla-nie-dotykajac-kodu-ef4-cz-2 )- jak myślisz jest sens się bawić w takie coś? - wygląda mi to na możliwość przygotowania szablonu pod siebie bez znajomości programowania i to już z EF4 Framework :) - co Ty na to?

siristru
30-01-2020, 17:22
Wiesz, ja nie mówię, że gotowe szablony czy frameworki są złe. Jednak trzeba sobie postawić ważne pytanie: czy chcę być web developerem czy "studentem od stronek i trzaskać je jak od stempla"? Widziałem już 'magików" którzy trzaskali strony w WP na jednym szablonie ze zmienioną kolorystyką i byli ekspertami od WP. Tworzenie stron zawsze obejmuje proces dostosowania strony i wyglądu dla indywidualnych potrzeb klienta. Można naciapać modułów i komponentów ale... można też wycisnąć Joomla! jak cytrynę i uzyskać świetny efekt. Im prostszy system tym lepszy. Im bieglejszy jesteś w tworzeniu/dostosowywaniu szablonów - tym lepiej.

Czy chcesz się uczyć? Zdobywać nową wiedze i umiejętności? Czy przybijać pieczątki?

Zaczynałem tworzyć strony na Dreamweaver 4, potem pisałem z ręki w HTML i CSS a potem był Drupal i Joomla i WP. Zostałem przy Joomli i codziennie uczę się czegoś nowego. Lubię się uczyć. Nie lubię przybijać pieczątek ;)

I owszem, trudno jest "odkryć Amerykę" i tworzyć raz za razem niepowtarzalny szablon... w końcu żyjemy w czasach postmodernistycznych. Ale przynajmniej się uczyć i odkrywać ;)

Jac
30-01-2020, 17:37
Dobrych szablonów, które mogą stanowić podstawę, jest cała masa. Od dodawanych w Joomla! Beez3 czy Protostara, po wiele dostępnych w sieci. Przez wiele lat, jako podstawy, używam https://www.masterbootstrap.com (https://www.masterbootstrap.com/). Trzeba przeszukać internet, potestować i ocenić, co nam najbardziej pasuje.

Robbi777909
31-01-2020, 13:27
Siristru- bardzo dobrze mówisz i ja również jestem tego zdania. Robieniem stron zająłem się od niedawna i jeszcze nie poznałem języków programowania - jednak za każdym razem odkrywa nowe rzeczy, zagadnienia i widzę że dużo szablonów nie jest doskonałych - co raz chcę coś zmienić, ale nie do końca wiem jak:). Z czasem chcę się nauczyć tworzyć szablony po mojej wizji - oczywiście klient zweryfikuje moje umiejętności, ale będzie na pewno łatwiej i przyjemniej. Chciałbym Cię poprosić jeszcze o pomocną dłoń. Za chwilę wyślę do Ciebie wiadomość e-mail, bo nie wiem czy mogę takie rzeczy publikować dla szerszej ilości osób.

Jac- dziękuję za podpowiedź. Szukam codziennie już miesiąc i co znajdę to za chwilę okazuje się że posiada różne wady, a nie ma możliwości edytować wszystkiego. Jeżeli znalazłbym szablon responsywny, w którym jest możliwość edytować wszystko (ale to wszystko) to na początek byłby to idealny szablon dla mnie, a z czasem mógłbym opanować język programowania i samemu pisać szablony:)

siristru
31-01-2020, 13:35
Chciałbym Cię poprosić jeszcze o pomocną dłoń. Za chwilę wyślę do Ciebie wiadomość e-mail, bo nie wiem czy mogę takie rzeczy publikować dla szerszej ilości osób.

Nie ma problemu - zawsze pomogę chętnie. Pisz na PW.