PDA

Zobacz pełną wersję : [Rozwiązane] Problem z dodawaniem grafiki



michal1233
01-03-2020, 17:43
Witam,

Na mojej stronie pojawił się problem z dodaniem grafiki do modułu HTML lub artykułu. Polega on na tym, że klikam Grafika -> Wybieram interesującą mnie grafikę -> Wstaw, jednak grafika nie pojawia się w edytorze, po zapisaniu również jej nie ma.

Być może ktoś spotkał się z podobnym problemem? Wersja Joomla 3.9.15.

siristru
01-03-2020, 18:10
A jakiego edytora używasz?
Wybierasz grafikę w edytorze jako wstawienie obrazka czy w zakładce "Obrazki i linki"?
Problem dotyczy tylko wstawiania obrazka czy tez przesłanie i wstawienie przesłanego?
Sprawdź w konsoli przeglądarki czy podczas wybierania obrazka nie pojawia się jakiś błąd.

michal1233
01-03-2020, 18:19
Używam klasycznego edytora TinyMCE.
Wstawiam grafikę używając przycisku 'Grafika', który otwiera okienko z zawartością katalogu 'images'.
Zarówno grafika przesłana przez FTP jak i przesłana przez samą Joomlę nie wstawia się w artykuł/moduł.
W konsoli nic się nie dzieje podczas wstawiania.

siristru
01-03-2020, 19:50
Dobra, otwiera się okienko z zawartością "images".
Klikasz na dany obrazek i klikasz przycisk "Wstaw" w prawym górnym rogu.
Okienko znika ale obrazek się nie wstawia?
Nie widać nawet w kodzie artykułu?

Czy masz jakieś komponenty zabezpieczające Zaplecze?

michal1233
02-03-2020, 14:21
Okienko znika i obrazek się nie wstawia. Od strony kodu również jest pusto, co ciekawe jak dodam obrazek przy pomocy kodu to działa.
Nie mam komponentów zabezpieczających, jest to świeża instalacja.

Dodam, że po zainstalowaniu edytora JCE i przełączeniu na niego problem nie występuje na edytorze JCE.

siristru
02-03-2020, 14:59
I problem jest też niezależny od przeglądarki?

Skoro JCE działa to może warto przy nim pozostać? :)

michal1233
02-03-2020, 15:24
Tak, problem występuje na różnych przeglądarkach. Zrobiłem co musiałem na JCE i jak na razie zostaje jako główny edytor. ;)

siristru
02-03-2020, 15:38
Zrobiłem co musiałem na JCE i jak na razie zostaje jako główny edytor. ;)

LOL, to dobry edytor, używam tylko JCE.

michal1233
02-03-2020, 15:49
Miałem na myśli, że zostawiam jako główny edytor JCE. :) Kiedyś zdarzało mi się z niego więcej korzystać w starszych wersjach Joomla.