PDA

Zobacz pełną wersję : Moduły joomla



igorczarnowo
05-04-2020, 20:41
Witam chciałbym dodać do swojej strony moduł np. kategorii artykułów nowości, albo polecane, w starszych wersjach joomla było to możliwe ale od jakiegoś czasu wszystkie opcje ARTYKUŁY to odnośniki do artykułów itp. Jedynie moduł migawki można ustawić tak aby na stronie pokazywał treść i zdjęcie. Ale pokazuje on losowe a ja bym chciał konkretne, jak to rozwiązać, tak abym mógł na danej stronie pokazać artykuł z opisem i zdjęciem, np w 3 kolumnach, tak jak to jest np. wyborze menu czyli artykuły -> lista kategorii PRZEGLĄD?

siristru
06-04-2020, 02:18
Opcję są dwie:

1. Znajdziesz jakiś moduł do wyświetlania artykułów, tak jak chcesz (łatwe... ale to kolejne rozszerzenie)

2. Pokombinujesz i sam zmienisz funkcję rodzimego modułu Joomli by wyświetlał artykuły jak chcesz (trudne... ale mogę w tym pomóc na forum, jeśli chcesz się czegoś nowego nauczyć)

igorczarnowo
14-04-2020, 17:07
Chciałbym to zrobić bezpośrednio z modułu joomla bez dogrywania innych modułów. Mam klika stron gdzie chciałbym to zrobić. Jooma nie ma tego w standardzie, w starszych wersjach joomla było to możliwe dlaczego zostało to wycofane. Proszę o pomoc jak to zrobić bezpośrednio w modułach joomla.

siristru
14-04-2020, 17:27
Moduł Migawki jest bardzo potężnym modułem :) Piszesz:


Ale pokazuje on losowe a ja bym chciał konkretne

Moduł ten wyświetla konkretnie :) Możesz go ustawić tak by pokazywał artykuły z konkretnej kategorii... i z określonym tagiem. Zatem otaguj tym samym znacznikiem artykuły które chcesz pokazywać i wybierz potem ten tag w konfiguracji modułu. Bułka z masłem :) Możesz potem ustalić kolejność wyświetlania np. po dacie lub tak jak ustalisz ją w kategorii na zapleczu.

To najprostszy sposób, jeśli by wykorzystać inny artykuł to już trzeba go modyfikować by dodać wyświetlanie obrazków.