PDA

Zobacz pełną wersję : licznik odsłon artykułu nie działa



Shogi
14-04-2020, 17:31
Witam,
Na Joomla 3.9.16 mam założoną stronę, która działa od wielu lat. Zauważyłem że od kilku dni nie zlicza odsłon konkretnego artykułu. W konfiguracji globalnej - artykułach - Pokaż odsłony i Rejestruj odsłony zaznaczone jest Pokaż i Tak.
W Artykułach - Opcje - Pokaż odsłony - (Użyj Globalnych (Pokaż)). Mimo to nie pokazuje.
Czy jeszcze coś powinienem sprawdzić?
Proszę o pomoc

siristru
15-04-2020, 00:08
Liczba odsłon jest widoczna od frontu?
A podaj link, to zobaczymy...

Shogi
15-04-2020, 05:07
pp4.opole.pl Zwróć uwagę na menu - Domowe przedszkole - Dzieci młodsze - kwiecień - 7 (i dalej), 7 i 8 jeszcze jest liczba 4, 9 jest 1 później już 0 ale żadna z nich już się nie zmienia. Od 7 kwietnia jedyne co robiłem w konfiguracji Joomla to tworzyłem menu na kwiecień w Domowym przedszkolu w 3 odnogach (Dzieci starsze i młodsze oraz ang.) Liczba odwiedzin nie zmienia się w żadnej zakładce. 10 kwietnia założyłem ostatni temat w Aktualności - Aktualności 2019/20 a później już tylko w Domowe przedszkole.

siristru
15-04-2020, 11:45
Chodzi o to: http://prntscr.com/rzohct
Ale te artykuły dostępne są z poziomu kategorii (blog) to nie są pojedyncze artykuły. Nawet w zakładce "Kontakt" - a masz tam jeden artykuł - wyświetlany jest jako kategoria. http://prntscr.com/rzpbem
Wyświetlając artykuł na liście kategorii nie podbijasz liczby jego odsłon.
Zrób eksperyment: zmień w pozycji menu "Kontakt" z wyświetlania kategorii artykułów na pojedynczy artykuł i wskaż ten artykuł kontakt. I sprawdź czy po odświeżeniu podobija liczbę wyświetleń.

Shogi
15-04-2020, 12:23
9816Zrobiłem jak radziłeś, Kontakt to teraz pojedynczy artykuł ma 1319 odsłon i nie zmienia się.

- - - Updated - - -

A w Menu: Kącik rodziców - Ogłoszenia, ogłoszenia to też w menu "jedna kategoria artykułów przegląd" jest tam kilka artykułów i dla każdego zlicza odsłony a właściwie zliczał.

siristru
15-04-2020, 12:52
Zmienia się :) http://prntscr.com/rzqfy5

Tak na boku, wiesz, ze ładujesz jQuery aż 3 razy? http://prntscr.com/rzqigg

Shogi
15-04-2020, 14:10
Faktycznie zmienia się. Ale czy to jest właśnie ta przyczyna nie pokazywania odsłon przecież w innym przypadku mimo że jest pozycja menu ustawiona jako przegląd artykułów odsłony pokazują się (przykład w poście wyżej Kącik rodziców...

- - - Updated - - -

Tak na boku, jestem samoukiem, zaliczyłem kilkudniowy kurs z Joomla kilka lat temu i 3 krotne ładowanie jQuery nic mi nie mówi.

siristru
15-04-2020, 14:25
Wydaje mi się na 99%, że kiedy artykuły są wyświetlane w formie listy/blog to ich liczba wyświetlania nie może się nawet podbijać. Każde odświeżenie strony z taka listą musiały by powodować podbicie we wszystkich artykułach. Wydaje mi się, że podbicie licznika może nastąpić tylko kiedy wywołana jest strona z artykułem, nie podgląd na liście artykułów ale konkretnie com_contant?view=article.

Shogi
15-04-2020, 15:25
W taki sam sposób prowadzona jest zakładka "Kącik rodziców - Ogłoszenia" a jak widać na zał 3 odsłony są lub raczej były zliczane 9817.

- - - Updated - - -

Przestał pokazywać odsłony od 10 kwietnia do tej pory prowadziłem stronę w taki sam sposób a odsłony były liczone i pokazywane.

siristru
15-04-2020, 15:30
Zrobię test u siebie i zobaczę czy to faktycznie tak działa.

Shogi
16-04-2020, 10:01
Dzisiaj napisałem 2 artykuły i umieściłem je jako pojedyncze artykuły jak na razie są zliczane, miałeś rację. To w takim razie już historia ale nadal mnie ona interesuje, dlaczego dotychczasowe artykuły a wszystkie były jako przegląd artykułów czasami były liczone odsłony. Może liczy odsłony tylko dla najnowszego artykułu? raczej nie, ponieważ teraz nie liczy ich wcale.
Dziękuję za pomoc, pozdrawiam i dużo zdrówka.
Trzymaj się

siristru
16-04-2020, 12:22
Można by pokusić się o sprawdzenie statystyk o ile je masz. Bywa, że roboty potrafią wywołać pojedynczy artykuł który jest na liście bloga.
Kiedyś przy okazji przekopie kod Joomli by zobaczyć jak wygląda mechanizm zliczania tych odsłon... wtedy napiszę dla ciekawskich ;)

Shogi
16-04-2020, 13:00
Zainstalowałem moduł Statystyka ale dopiero 13.04 myśląc że on pomoże mi przy zliczaniu odsłon (to chyba wg zasady "tonący brzytwy ...").
Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam

siristru
16-04-2020, 13:13
Eeeee, polecam zewnętrzne statystyki Google Analitics ;)

terra
04-05-2020, 07:25
Każde wywołanie artykułu, dodaje wartość, niezależnie czy robisz to TY, robot lub czytelnik, więc odsłony Joomla są niestety średnio wiarygodne, ale nie bezwartościowe. Warto na nie zwracać uwagę, szczególnie, gdy nieoczekiwanie jakiś artykuł ma sporą ilość odsłon, to może być znak że Twoja strona jest skanowana przez robota, szukającego dziury. Warto też włączyć komponent "Przekierowania", bo będzie małą podpowiedzią zjawiska.