PDA

Zobacz pełną wersję : [Rozwiązane] Jedna kategoria artykułów - przegląd. Zmiany w module



Grzegorz_n
29-04-2020, 18:22
Witam Szanownych Forumowiczów :)

Bardzo proszę zorientowanych w temacie o pomoc :)

Skorzystałem z modułu: Jedna kategoria artykułów - przegląd. Po dokonaniu zmiany ustawień, wyświetla mi się ilość artykułów w kategorii - tak chciałem. Jednak zupełnie niepotrzebnie wyświetla się tekst: "Liczba artykułów" przed cyferkami. Wystarczą mi same cyfry. Chcę usunąć ten tekst, ale nie wiem który plik go generuje.


Czy może mi ktoś podpowiedzieć?
Bardzo proszę i z góry dziękuję :)

siristru
29-04-2020, 18:44
"Liczba artykułów" to tekst przypisany do stałej językowej. Przejdź na Zaplecze -> Rozszerzenia -> Języki -> Nadpisane i wybierz z listy jezyk polski. Utwórz nowy i w polu po prawej stronie wpisz ten tekst. Powinieneś znaleźć tekst ze stałą językową. Kliknij ja i zobaczysz, że wypełnią się pola po lewej. Teraz tylko usuń tekst z pola tekst i zapisz. Stała językowa będzie miała pusty string, napis powinien zniknąć.

Grzegorz_n
29-04-2020, 19:03
"Liczba artykułów" to tekst przypisany do stałej językowej.Drogi siristru! Jesteś genialny!
Bardzo dziękuję :)

Grzegorz_n
01-05-2020, 12:47
...zupełnie niepotrzebnie wyświetla się tekst: "Liczba artykułów" przed cyferkami...Jeszcze odnośnie tych cyferek - ilości artykułów.
Przed wygenerowaną cyferką wstawiona jest spacja, która powoduje iż cyferka nie jest umiejscowiona centralnie w polu z tłem. W którym pliku mogę dokonać modyfikacji aby usunąć ten - wydaje mi się, nieestetycznie wyglądający mankament?

Tak w ogóle to moim skromnym zdaniem cała lista wygląda nieestetycznie.
1. Za duże odległości między wierszami.
2. Cyferki są przyrównane do lewej strony nazwy kategorii, a o wiele ładniej będzie jak będą do lewej strony najdłuższej nazwy kategorii - wszystkie w pionie.
3. Wstawiona spacja o której pisałem powyżej.

Czy można zgłosić propozycję takiej poprawki, a jeżeli tak to do kogo?

:)

Bazyl
01-05-2020, 13:05
moim skromnym zdaniem cała lista wygląda nieestetycznie

Wygląd zależy od stylów css użytych w szablonie.

siristru
01-05-2020, 13:29
... które zawsze można zmienić dopisując własne style dla klas użytych w tym module.

Grzegorz_n
01-05-2020, 14:35
Wygląd zależy od stylów css użytych w szablonie.

... które zawsze można zmienić dopisując własne style dla klas użytych w tym module
Owszem, macie rację. Ja bardziej pod kątem takich użytkowników co to mają małą wiedzę i nie bardzo wiedzą jak np. dopisać własne style do klas użytych w tym module. Zawsze to lepiej jak po dodaniu modułu od razu wygląda dobrze.

A co z tą spacją przed wygenerowaną liczbą???

siristru
01-05-2020, 15:33
A co z tą spacją przed wygenerowaną liczbą???

Podaj URL - zobaczymy :)

A co do wyglądu i stylów... dlaczego by nie zacząć się tego uczyć? To nie jest "rocket science" a materiałów do nauki jest mnóstwo. Ucząc się nowych rzeczy podnosisz wartość samego siebie - jesteś bardziej wartościowy dla społeczeństwa.

Grzegorz_n
03-05-2020, 09:06
Podaj URL - zobaczymyProszę bardzo
http://helix3.ded.pl/test

siristru
03-05-2020, 15:36
Skorzystałem z modułu: Jedna kategoria artykułów - przegląd.

Nie wprowadzaj w błąd - nie użyłeś modułu tylko rodzaju pozycji w menu :)

W pliku: ROOT/components/com_content/views/category/tmpl/blog_children.php jest w linii 50   czyli twarda spacja.

Skopuj ten plik do:

ROOT/templates/shaper_helixultimate/html/com_content/category (jeśli nie masz takich katalogów - utwórz je)

Następnie edytuj tam skopiowany plik i w linii 50 usuń  .

Spacja zniknie.

Reszta to stylizacja CSS, kolory, odstępy i wyrównanie. Z tym musisz się sam pobawić bo nikt nie wie jak chcesz by to wyglądało.

terra
04-05-2020, 06:47
Może warto dodać, że to co proponuje siristru (http://forum.joomla.pl/member.php?20049-siristru) to tzw. override, czyli "nadpisanie/przykrycie" oryginalnej treści w Joomla. Można to robić niemal z każdym elementem i jest PRAWIDŁOWĄ FORMĄ WPROWADZANIA ZMIAN , ponieważ przy aktualizacjach, nie usuwa wprowadzonych korekt. Jeśli robisz to bezpośrednio na oryginalnych plikach modułu, dodatku itp.. to musisz liczyć się z tym, że przy aktualizacji Twoje zmiany mogą zniknąć.

Grzegorz_n
04-05-2020, 12:07
Nie wprowadzaj w błąd - nie użyłeś modułu tylko rodzaju pozycji w menu Masz słuszną rację - zachowałem się jak gówniarz :)


ROOT/templates/shaper_helixultimate/html/com_content/category (jeśli nie masz takich katalogów - utwórz je)Domyślam się, że ten zabieg ma na celu wyeliminowanie nadpisania pliku przy aktualizacji Joomla?
Czy zlokalizowanie konkretnego pliku w celu jego zmodyfikowania - jak na tym konkretnym przykładzie, to sprawa użycia jakiegoś narzędzia, czy też dobra znajomość struktury plików Joomla?


Reszta to stylizacja CSS, kolory, odstępy i wyrównanie.No tak. O tym pisaliśmy powyżej.

Dziękuję :)

terra
04-05-2020, 12:27
..... to sprawa użycia jakiegoś narzędzia, czy też dobra znajomość struktury plików Joomla?

1. nie jest potrzebne żadne narzędzie
2. struktura plików, raczej tak :), no i znajomość przeszukiwania katalogów przez samego Joomla
3. podstawowa zasada, "override" robisz w katalogu aktywnego szablonu, który stosujesz, a w nim muszisz mieć katalog /HTML, zależnie od tego co chcesz nadpisać (override) to powielasz pliki danego elementu. Jeśli chcesz zmienić wygląd treści artykułów, to zaczynasz od kataloggu komponentu, który za to odpowiada, czyli com_content, ale jeśli chcesz inny elemen, to zaczynasz od com_nazwakomponentu i powielasz ścieżkę do elementu który chcesz zmienić.
Stąd ścieżka

Katalog główny Twojego Joomla/katalog szablonów/nazwa szablonu/nazwa komponentu/widok który chcesz zmienić/modyfikowany plik

czyli

ROOT/templates/shaper_helixultimate/html/com_content/category/...php

Grzegorz_n
04-05-2020, 15:07
3. podstawowa zasada, "override" robisz w katalogu aktywnego szablonu, który stosujesz, a w nim muszisz mieć katalog /HTML, zależnie od tego co chcesz nadpisać (override) to powielasz pliki danego elementu. Jeśli chcesz zmienić wygląd treści artykułów, to zaczynasz od kataloggu komponentu, który za to odpowiada, czyli com_content, ale jeśli chcesz inny elemen, to zaczynasz od com_nazwakomponentu i powielasz ścieżkę do elementu który chcesz zmienić.
Stąd ścieżka

Katalog główny Twojego Joomla/katalog szablonów/nazwa szablonu/nazwa komponentu/widok który chcesz zmienić/modyfikowany plik

czyli

ROOT/templates/shaper_helixultimate/html/com_content/category/...phpTaka wiedza była mi bardzo potrzebna. Teraz, zanim zapytam na forum, najpierw spróbuję zrobić to sam.

Wielkie dzięki Drogi terra :)
siristru, Tobie również dziękuję :)

terra
04-05-2020, 15:55
Uwlcm,
to jest właśnie zaleta społeczności Joomla :). Mam nadzieję, że da to innym obraz jak świetnym i niedocenianym systemem cms jest Joomla.