PDA

Zobacz pełną wersję : Migracja z Joomla 1.5.26 do Joomla 3?



filozof
02-05-2020, 18:33
Cześć...

Nigdy nie spotkałem sie z przypadkiem, aby migrować tak dalece.
Stąd zanim coś popsuję podpytam:

1. Czy istnieje możliwośc migracji bezpośrednio z Joomla 1.5 do jakieś wersji 3?, Czy muszę przejść po drodze przez 1.6=>1,7=> 2 => 3?
2. Generalnie zależy mi na treściach stron + Virtuemart + Kunena...

Jakich przeszkód się spodziewać?

- Stworzenie nowej templatki - jasna sprawa...
- Virtuemart jeszcze sie rozwija, czy zapomnieć?
- Kretyński i odstraszający wyglad nowej Kunena - no cóż...

Coś jeszcze dodać do listy problemów na które warto sie przygotować?
Szukałem nieco, ale nie znalazłem takiego przypadku by ktoś wskrzeszał trupa w tak dalece posuniętym stadium rozkładu :)

Każda podpowiedź, link - mile widziane.
Z góry dzieki!

siristru
02-05-2020, 18:47
Uuuu, no to będzie jazda :)
To Ci się przyda: https://docs.joomla.org/Joomla_1.5_to_3.x_Step_by_Step_Migration
Raczej zdałbym się na jakieś płatne migratory. Treści z Joomla pzrenieśc najłatwiej... ale do tego Kunena i VM... nie będzie łatwo.

filozof
02-05-2020, 18:48
Dzięki, zerknę na link...

A wiesz coś więcej na temat potencjalnych problemów z VM?

siristru
02-05-2020, 19:10
Migracja z Joomla 1.5 do 2.5 jest dość problematyczna sama w sobie. Nie zapewniono łagodnego przejścia.
Niektóre migratory potrafią też zmigrować VM. Jak przeskoczysz ze wszystkim do 2.5 to już będzie z górki.

https://docs.virtuemart.net/tutorials/installation-migration-upgrade/198-upgrade-virtuemart-2-to-virtuemart-3.html

rkonik
03-05-2020, 12:22
Nie wniosę wiele do dyskusji ale podziwiam Ciebie że jeszcze trafiłeś na wersję J1.5 z takimi dodatkami i chcesz to migrować. Z mojej perspektywy w czasach kiedy pojawiła się wersja 2.5 i były dokonywane migracje posiadałem mały sklepik na VM. Moje wspomnienia nie należą do przyjemnych. Od tamtego okresu zrezygnowałem z VM na rzecz platform typowo e-commerce.
Dlatego proponuję tobie dużo cierpliwości i olbrzymiej ilości czasu, ewentualnie posłuchaj @siristru i skorzystaj z płatnych rozwiązań migracyjnych.

Bazyl
03-05-2020, 13:18
Jeżeli w VM nie ma pól dodatkowych to migracja idzie całkiem dobrze.
Kunena i reszta też - bez rozwiązań komercyjnych

filozof
04-05-2020, 10:06
Z pól dodatkowych sa tylko rozmiary.
Ale jesli to zniknie, to odtworzenie tego to pikuś.

No nic dużo pracy przede mna...
Notes, ołówek, backupy i trzeba będzie się za to zabrać.

siristru
04-05-2020, 12:48
Jakbyś natrafił na problemy - pisz, wspólnie pomożemy rozwiązać.