PDA

Zobacz pełną wersję : Wysyłanie maili po raz N-ty



sokam
04-04-2007, 20:49
Witam przeanalizowałem wszystkie znalezione posty z opisami znalezione na forum a maili z "napisz do nas" jak nie wysyła to nie wysyła ani do mnie ani kopii, jak robie z ustawieniami na o2 tak jak jest podane tu http://forum.joomla.pl/showpost.php?p=2759&postcount=17
to mi wyskakuje komunikat "upewnij się ze formularz jest kompletny i poprawnie wypełniony
w pozostałych 2 przypadkach też nie działa wysyłanie
wersja joomla Joomla! 1.0.11 Stable [ Sunbow ] 28 August 2006 20:00 UTC
co tu można jeszcze zrobić ?

retel
04-04-2007, 21:40
U mnie to samo, ale jak w formularzu wpiszę adres e-mail taki sam jak mam wpisany w konfiguracji poczty to jest ok, ale to przecież bez sensu bo przecież osoba, która do mnie pisze chce podać swój adres.
Mam tak:
Obsługa poczty: Serwer SMTP
Email nadawcy: imię@o2.pl
Nazwa nadawcy: Administrator Serwisu Takiego a takiego
Autoryzacja SMTP: tak
Konto SMTP: imię
Hasło SMTP: HasłoKontaNaO2
Host SMTP: poczta.o2.pl

Jeżeli teraz w formularzy podaję e-mail w postaci imię@o2.pl to wszystko działa.
Na adres, który był przypisany dla danego kontaktu dochodzi właściwy e-mail.
Jeśli podam jakikolwiek inny e-mail to wywala ten sam błąd co u Ciebie.
Strasznie to jest upierdliwe. W sumie bardzo pożyteczna funkcja i szkoda, że nie działa. No chyba, że jest tu jakiś kruczek o którym nam się nawet nie śniło.

zwiastun
04-04-2007, 21:52
Jeśli serwer wymaga uwierzytelnienia, to nazwa użytkownika SMPT (konto SMPT) powinna być adresem email a nie imieniem, proszę sprawdzić i dać znać, jaki efekt

sokam
05-04-2007, 12:30
po wszystkich licznych probach otrzymałem nast. wynik:
poczte wysyła mi na mój adres za każdym razem, ale jak uzytkownik zachaczy kopie do siebie to np jak ma poczte na wp to nie dostaje kolega ma w neostradzie i dostał, o2 dostaje, onet też nie dostaje, reszta np. interia.pl, gazeta.pl i inne niemam możliwości przetestowania hmm dlaczego tak siędzieje ?
[EDIT]
na wp i onet dochodzą z ok 30 min opoznieniem pewie przez filtry antyspamowe

retel
05-04-2007, 18:48
Jeśli serwer wymaga uwierzytelnienia, to nazwa użytkownika SMPT (konto SMPT) powinna być adresem email a nie imieniem, proszę sprawdzić i dać znać, jaki efekt

No niestety przy takich (patrz załącznik 1) ustawieniach jak sugerujesz to nie działa w ogóle. Jeśli w formularzu wpiszę jakikolwiek adres e-mail po zatwierdzeniu od razu pojawia się komunikat "upewnij się że formularz jest kompletny......."

ghand
07-04-2007, 20:25
U mnie to samo, działalogowanie i autoryzacja a formularzniedziała.
Jedynie jak w formularzu wpiszę adres e-mail taki sam jak mam wpisany w konfiguracji poczty to jest ok, ale to przecież bez sensu bo przecież osoba, która do mnie pisze chce podać swój adres.

sprawdziłem zkontami na op.pl i o2.pl /wpisując oczywiście pełen adres w miejscu konto SMTP , dalej problem nie rozwiązany.