PDA

Zobacz pełną wersję : Optymalizacja



Natali
30-05-2020, 12:26
Witam,
swego czasu działałam na J, ale dawno temu i nie jestem już na bieżąco.
Jak poprawnie skonfigurować stronę, aby uzyskać dobrą pozycję w Google? Swego czasu były różne dodatki, które pomagały optymalizować stronę, a jak to wygląda obecnie? Polecacie coś?

siristru
30-05-2020, 17:30
Pozycjonowanie w Google to cały szereg czynników np. szybkość ładowania strony, SSL, responsywność, brak błędów HTML, brak błędów 404, stosowanie nagłówków, favicona, brak kodu CSS inline, skompresowane zdjęcia, nagłówki expire dla mediów, skompresowane pliki CSS i JS ale też odpowiednie słowa kluczowe, opis, title oraz treści.
IMHO Joomla już sama w sobie daje świetne możliwości SEO i nie potrzeba żadnych dodatków by osiągnąć całkiem niezłą ocenę w benchmarkach SEO.
Najlepiej zrobić sobie taki test i potem śrubować by podnieść wynik.

terra
31-05-2020, 14:12
NIE MA narzędzia, które cudownie sprawi, że mamy zoptymalizowaną stronę i dobrze wypozycjonowaną. Mamy tylko narzędzia, które ułatwiają realizację takiego procesu.Są dodatki, które potrafią zautomatyzować niektóre z elementów, np. przesunąć pliki *.js w dół procesu wczytywania, ale czy to jest potrzebne stronie, tego nie sprawdzają, nie sprawdzają też jakie skutki będzie to miało dla działania strony.

Wiara, że istnieje narzędzie, które coś załatwi za nas jest chybione, bowiem każde narzędzie jest tak dobre, jak ten który tego narzędzia używa. Często wyznawcy WordPressa mówią że lepiej pozycjonuje się on od Joomla, co jest całkowitą bzdurą. Joomla ma wbudowane narzędzia do pozycjonowania, które można używać z marszu(metaname, description, keywords), ale jest oczywiście lista narzędzi, która może pomóc:

-sh404SEF
-JoomSEF
-SEO - Generator
-RSSEO
-EFSEO - Easy Frontend SEO
-Route 66
-JSitemap
-PWSEO
-SEO Boss
-OSMeta
-Tag Meta
-SEO Simple
...
myślę, że tyle wystarczy :).

Niewiele te narzędzia pomogą, jeśli brak wiedzy, które elementy są istotne oraz brak strategii związanej z pozycjonowaniem.
Tu jest mała podpowiedź od czego zacząć https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

Natali
01-06-2020, 13:44
Dzięki :)
A podpowiecie jaki hosting będzie obecnie optymalny?

terra
01-06-2020, 13:52
uuuu tu będzie długa dyskusja. Korzystam z ovh od wielu lat i nie narzekam