PDA

Zobacz pełną wersję : Ustalanie kolejności wyświetlania artykułów



Shogi
03-06-2020, 12:50
Witam,
W kategorii x mam napisane kilkanaście artykułów. W opcjach ogólnych artykułów ustawiona kolejność "tak jak na zapleczu", na zapleczu mogę zmieniać sposoby sortowania a kolejność wyświetlania jest zawsze ta sama (nie chronologiczna). Żaden artykuł nie ma włączonego wyróżnienia. Każdy artykuł ma w opcjach ustawienie aby korzystał z ustawień globalnych. Gdzie jeszcze można coś zmienić aby utrzymać chronologię artykułów.
Proszę o pomoc.

Shogi
03-06-2020, 14:16
Zainstalowana wersja Joomla 3.9.18

siristru
03-06-2020, 15:23
ustawiona kolejność "tak jak na zapleczu"

to nie


utrzymać chronologię artykułów

"Jak w wykazie na Zapleczu" że kolejność będzie taka jaką użytkownik ustali ręcznie w obrębie kategorii lub wyróżnionych (sortowanie). Oczywiście wszystko co nowe "wchodzi" od "góry" listy ale generalna zasada jest by utrzymać kolejność sortowania ręcznego.

Jeśli chcesz chronologicznie to wybierz sortowanie po jakiejś dacie np. utworzenia lub publikacji:

http://prntscr.com/st0yek
http://prntscr.com/st0yny

Shogi
03-06-2020, 15:38
Zmieniłem jak sugerowałeś ale kolejność artykułów nie zmieniła się.
uporządkuj artykuły - od najnowszych
uporządkuj wg daty - utworzono
Nadal pokazuje kilka majowych kilka kwietniowych później znowu majowe itd

siristru
03-06-2020, 16:22
A Wyświetlasz wszystko z jednej kategorii?
Czy to dotyczy listy wyróżnionych?
Ewentualnie ustaw by nie sortowało kolejności kategorii.

Shogi
03-06-2020, 17:10
Mam dużo kategorii ale problem dotyczy jednej. W pierwszym poście pisałem, że żaden artykuł nie jest wyróżniony.
Ustawić by nie sortowało kolejności kategorii? problem dotyczy artykułów w jednej kategorii. Ustawiłem : uporządkuj kategorie - nie ustawiaj.
Nic się nie zmieniło

- - - Updated - - -

Na zapleczu ustawione są prawidłowo. Joomla musi ustawiać artykuły wg innego parametru ale ja nie przypominam sobie by jeszcze jakiś był.

- - - Updated - - -

Wyłączyłem artykuły z kwietnia i marca, majowe ułożyły się prawidłowo. Opublikowałem 6 artykułów z kwietnia pokazały si ew prawidłowych miejscach. Czy ilość artykułów w jednej kategorii może mieć wpływ na ich kolejność? Kategoria ma takie ograniczenia?

- - - Updated - - -

Będę dodawał koleje (starsze) sprawdzając kiedy zaczną się mieszać. Napiszę o efektach. Dzięki za pomoc "siristru" trzymaj się zdrowo.

siristru
03-06-2020, 17:15
Ilość artykułów nie ma znaczenia a parametry sortowania są albo globalne albo w pozycji menu.
Może przeglądarka wyświetla z pamięci podręcznej? Spróbuj CTRL+F5.
Cache w Joomli wyłączony?

Shogi
03-06-2020, 17:23
Sprawdzałem na drugim PC, było to samo. Poza tym o błędzie poinformował mnie ktoś inny, kto zauważył to na swoim PC. Pamięć wyłączona.

siristru
03-06-2020, 17:34
Hmmm.. a na innym szablonie? Np. domyślnym Joomla Protostar?