PDA

Zobacz pełną wersję : [Rozwiązane] Jedna strona pokrywająca całą przestrzeń serwisu - szukam funkcionalności



Grzegorz_n
15-06-2020, 09:42
Witam Szanownych Forumowiczów i o pomoc proszę :)


Szukam funkcjonalności i potrzebuję takiego efektu.
Użytkownik wchodzi na moją stronę i nie widzi nic więcej tylko jedną stronę - bez dotychczasowego menu i pokrywającą 100% dotychczasowego serwisu. Może to być np. artykułu w którym zamieszczę tekst, zdjęcie, button itp. Po zapoznaniu się z treścią tej strony ma do wyboru tylko dwie możliwości:
1. Opuścić stronę zamykając kartę / przeglądarkę.
2. Kliknąć w button na tej jednej stronie i znaleźć się tam gdzie zaprowadzi go link tego buttona.

Zastanawiałem się nad popup-em, ale będzie to raczej trudne do zrealizowania, gdyż tego typu dodatki zazwyczaj posiadają stałe rozmiary wyskakującego okna i pewnie na innej niż moja rozdzielczości ekranu, okno nie zakryje 100% serwisu. Dodatkową przeszkodą jest również domyślne blokowanie okienek przez przeglądarki.

Czy ktoś zna takie rozwiązanie jakiego szukam?


Z góry dziękuję za każdą pomoc :)

Bazyl
15-06-2020, 09:48
Cześć,

możliwości jest wiele, ale ty wykorzystaj mozliwość przypisywania szablonów do pozycji menu.
Tworzysz dwa szablony:
- jeden dla strony głównej
- drugi dla reszty serwisu

Grzegorz_n
15-06-2020, 10:45
ty wykorzystaj mozliwość przypisywania szablonów do pozycji menuWstępnie poczytałem na ten temat na pomoc.joomla.pl (https://www.pomoc.joomla.pl/content/view/165/26/) i faktycznie masz rację Drogi Bazyl - ta metoda dla moich potrzeb będzie idelana. Proszę jakie to proste, szkoda tylko, że nie posiadałem takiej wiedzy. Serdecznie dziękuję :)