PDA

Zobacz pełną wersję : moduł do joomlaboard



appaloosa
15-02-2006, 09:06
Witam
Poszukuję modułu do joomlaboard, który będzie wyświetlał ostatnich ileśtam tematów z forum, ale jeśli ktoś zakłada temat, a ktoś inny na niego odpowiada, to chciałbym żeby pojawiał się jeden tylko ostatni temat w danym wątku.

Chciałbym też, żeby można było go konfigurować pod względem działów forum, które mają być brane pod uwagę przy tworzeniu listy. Czyli np tylko ostatnich 5 komentowanych artykułów.

Wiecie może czy taki moduł jest już gotowy ?

Pozdrawiam

zwiastun
15-02-2006, 10:13
spójrz do modułów na joomlademo.pl - swego czasu przerabiałem dla Simpleboard, ale nie sprawdzałem na Joomlaboard

appaloosa
15-02-2006, 14:08
Jakoś nie mogę go znaleść - są tam dwa moduły,
http://joomlademo.pl/index.php?option=com_docman&task=cat_view&gid=163&limit=10&limitstart=20
ale oba ( po zmianie wpisów z simple na joomla ) wyświetlają standardową listę.

Mam listę:
( ładna pogoda [wysłany przez meteorolog])
( fajna strona [wysłany przez admin]

Ja szukam czegoś co mozna skonfigurować tak żeby :
- jeśli osoba pisze nowy wątek - pojawia się to na liście np:
( pomocy [wsyłany przez ktoś] )
( ładna pogoda [wysłany przez meteorolog])
( fajna strona [wysłany przez admin] )

- jesli ktoś odpowie to żeby nie pojawiały się dwa wpisy na liście czyli
(Odp: pomocy [wysłany przez helper] )
( pomocy [wsyłany przez ktoś] )
( ładna pogoda [wysłany przez meteorolog])
( fajna strona [wysłany przez admin] )


tylko żeby pojawił się ostatni wpis w danym wątku czyli
(Odp: pomocy [wysłany przez helper] )
( ładna pogoda [wysłany przez meteorolog])
( fajna strona [wysłany przez admin] )

+ mozliwośc konfiguracji jakie działy forum mają być brane pod uwagę.


pozdr

zwiastun
15-02-2006, 14:18
na ile wiem, to czegoś takiego nie ma

appaloosa
21-02-2006, 03:09
:-) szukajcie a znajdziecie

www.e-bogatynia.pl :D

stone
21-02-2006, 12:06
to jak juz znalazłes to sie pochwal gdzie:)

appaloosa
21-02-2006, 13:42
Sam moduł nazywa się mod_mosdashboard4sb ze strony http://ongetc.com/

Przerobiłem go pod siebie ( dla joomlaboard ) tak, że można w panelu administracyjnym określić dla jakiego catid bedą wyświetlane posty w listingu, lub z całości jeśli pozostawimy pole puste.

Nie wiem czy jest to porawne sql-owo , ale działa ;-)

Można urchamiać kilka kopii modułu, więc np dla konkretnych działów tematycznych możliwe jest ustawienie konkretnego działu itd.

Moduł potrafi wyświetlać też losowe posty, najczęściej czytane, najczęściej komentowane, tylko nie działa - przynajmniej u mnie - ograniczenie co do "starości" posta Po wpisaniu liczby moduł mi zniknął - zgłosiłem to autorowi , ale nic jeszczez nie odpisał

Przerobiłem też część odpowiedzialną za wyświetlanie ikonki przy poście w listingu, tylko że zrobiłem to "pod siebie", jednym z parametrów jest ID wyświetlanego rodzaju selekcji ( od 1 do 6 odpowiednio dla top threads, top posts itd ) , powiązałem to z modułem mod_totalusers ,gdzie grafiki które mnie interesowały ( man01.gif,man01.gif itd ) , jeśli nie masz modułu, lub chcesz inny efekt - musisz sobie to zmienić.

Moduł nie działa do końca tak jak mi zależało - wyświetla ostatnie wątki z danego działu + ilość komentarzy, ale sortuje wg daty powstania pierwszego posta w danym wątku, a nie wg ostatniego posta, przez co jak ktoś napisze coś w starym wątku, który przesunął się w tył listy np na 12 pozycję , a ja wyświietlam 10, to nie pojawi się on na pierwszym miejscu, jeśli ktoś może to przerobić, to b proszę, bo już śwwitało i nie miałem siły się z tym męczyć

Dziś po południu podlinkuję przerobiony moduł, teraz nie mam dostępu do domowego komputera

Pozdrawiam

appaloosa
21-02-2006, 19:34
Plik umieściłem na mojej bogatyńskiej stronie: www.e-bogatynia.pl/files/mod_mosdashboard4sb_modyfikowany.zip

Zrobiłem też nieoficjalnie tłumaczenie do Ja Submit 1.21 jesli ktoś chętny to wrzucę - wersję przetłumaczyłem, a przynajmniej starałem się ją przetłumaczyć w oparciu o pomocnik tłumacza, nie wiem czy mi dobrze poszło - wszelkie poprawki mile widziane.

Pozdrawiam

stone
21-02-2006, 20:47
Czy mozna umiescic te dodatki na joomla.pl?

appaloosa
21-02-2006, 22:16
Byłbym zaszczycony :-) Tylko tłumaczenie JA Submit jest tylko z frontendu , backend do tylko kilka linijek co prawda , ale niestety nie zrobiłem tego.
Plik znajduje się tutaj :
http://www.e-bogatynia.pl/files/com_ja_submit_2.1_PL(frontend).zip