PDA

Zobacz pełną wersję : Sekcja News-wyglad



zuzannab
05-04-2007, 22:19
Witam Wszystkich,

Wybaczcie jesli problem okaze sie banalny, naprawde staralam sie znalezc rozwiazanie sama i przejzec forum w tej sprawie niemniej bez skutku.
Chcodzi mi o mozliwosc formatowania sekcji news w Joomli. Uzywam wersji 1.0, z defaultowym szablonem i bez zadnych dodatkowych modulow/pluginow. Chcialabym by w sekcji news zamiast wyswietlania tematow ostatnich wiadomosci pojawialy sie zajawki, ok 1-2 zdan. Z panelu admina nie bardzo chyba da sie to ustawic...
Bede wdzieczna za odpowiedz i pozdrawiam!

faflon
05-04-2007, 23:09
To wybierz sobie w panelu admina menu/mainmenu ,następnie utwórz nową pozycję menu i z listy wybierz blog - content category np. a potem kategorie artykułów które mają się tam pokazywać (możesz też tu ustawić żeby nie pokazywały się tytuły itp). Wtedy po kliknięciu tego odnośnika będą pojawiały się tytuły(lub nie) artykułów z wybranej kategorii i ich wstępy

zuzannab
06-04-2007, 11:28
Hej,
Dzieki za odpowiedz. Po zastosowaniu sie do Twoich wskazowek, jedyne co sie zmienilo to tylko to ze w menu glownym pojawil sie dodatkowy, dzial(podkategoria) Mnie jednak przede wszystkim zalezy na mozliwosci wiekszego ingerowania w sekcje news, tak jak opisalam. Nie wiem czy w podstawowej wersji Joomli mozna to uzyskac czy musze cos doinsstalowac ewentualnie poprosic o jakiespoprawki PHP.
Dzieki za pomoc i dalsze rady,
Pozdrawiam!

zuzannab
06-04-2007, 14:41
Jeszcze raz witam,
Problem rozwiazalam. Dla wszystkich zainteresowanych podaje jak mozna to zrobic:

1) nalezy wyedytowac plik mod_latestnews.php z katalogu modules,
2) Linia 102 kodu do zamiany:

$query = "SELECT a.id, a.title, a.sectionid, a.catid, a.introtext"
3) Po 180' nalezy dodac:

<?php echo substr($row->introtext, 0, strrpos(substr($row->introtext, 0, 200), " ")); ?>
<a href="<?php echo $link; ?>">
more...</a>
tu prosty substring pobierajacy prymitywnie 180 pierwszych znakow, co niestety ucina zdania, slowa, ale narazie nie walcze z tym dalej, a wzbogacenie jest nietrudne.
Dziekuje za pomoc i pozdrawiam!