PDA

Zobacz pełną wersję : Gantry 5



vega1977
16-11-2020, 16:20
Posiadam szablon oparty o Gantry 5. Mam powiedzmy 5 zakładek na stronie. Ale za cholere nie czaje, jak zrobić aby w tym piekielnym Gantry5 zrobić, żeby każda zakładka była inna. Zaczyna mnie ten "ułatwiacz" z deka męczyć. Czy ktoś może mi coś podpowiedzieć?

grzesiek_w
17-11-2020, 09:24
Jeśli masz jakieś doświadczenie z joomla to Gantry 5 powinno pomóc
Po pierwsze zapoznaj się ze strukturą szablonu - komponenty >> gantry 5 themes
Tu zobacz zakładkę layout - jest tam kilka układów do wyboru i musisz jakiś przypisać do wybranych pozycji menu - zakładka Assignments (ale szablonu bazowego nie da się przypisać - base outline, tylko np default lub inny
tu zobacz tutorial na ten temat - ale pisałem to dawno jak uczyłem się tego frameworka
akurat to dla Wordpressa - ale dla Joomla jest tak samo
http://www.kasai1.com/start-strony-internetowe-lublin-pulawy/blog-strony-internetowe/192-zakladka-layout-framework-gantry-5-wordpress-dla-strony-www-lublin-cz3
jest tam wiele innych tekstów o gantry 5
Ogólnie Gantry 5 można używać jako Page Builder i tradycyjny szablon z pozycjami modułów.
dodatkowo działa identycznie prawie na Joomla i Wordpress
Można także zmieniać szybko proporcje pozycji modułów, usuwać je, dodawać a także korzystać z wbudowanych styli

vega1977
25-11-2020, 12:41
powiedzmy że potrzebuje stronę główną i menu z trzema pozycjami, np:
STrona Główna
Opis Działalności
Oferta
Kontakt

każda z tych stron musi być w domenie, ale mieć inną treść i budowę. Czy można zrobić tak, że zarejestruje 4 adresy/domeny:
www.mojastrona.pl
www.mojastrona.pl/opisdzialanosci
www.mojastrona.pl/oferta
www.mojastrona.pl/kontakt

I każda strona będzie jakby osobnym tworem. To będzie poprawne dla SEO?

Bazyl
25-11-2020, 14:30
Do każdej pozycji menu możesz przypisać inny szablon...

siristru
25-11-2020, 17:52
Ale pod inna domeną chcesz mieć inną część strony w Joomli? To może Virtual Domains?
I wtedy też można przypisać osobny szablon do każdej z domen.

pablop76
22-12-2020, 21:06
Jeżeli chcesz inny layout do każdej podstrony to musisz je utworzyć, ponieważ w innym razie będzie dziedziczył z bazowego/domyślnego. Kontury tworzysz w zakładce outlines. Zduplikuj kontur bazowy a potem zmień indywidualne cechy layoutu i przypisz do menu w zakładce Assignments.