PDA

Zobacz pełną wersję : [Rozwiązane] Kategoria artykułów lista



alhenag
21-11-2020, 14:48
Dzień dobry
Szukam od kilku dni rozwiązania i może ktoś tutaj mi pomoże.
Mam listę artykułów jednej kategorii.
Chciałabym, żeby na tej liście podlinkowane były tylko artykuły wyróżnione.
Skopiowałam odpowiednie pliki, zmieniając ich nazwy:
templates/moj_szablon/html/com_content/category/xxx.php (zamiast default.php)
oraz
templates/moj_szablon/html/com_content/category/xxx_articles.php (zamiast default_articles.php)
To, co działa po odpowiedniej modyfikacji pliku default_articles.php, nie działa po modyfikacji pliku xxx_articles.php.
Zaznaczę, że ustawiłam dla kategorii alternatywny układ "xxx".
Co robię źle?
Będę wdzięczna za podpowiedzi.
Pozdrawiam.

PS. Wersja Joomla! 3.9.22

Bazyl
21-11-2020, 18:54
Cześć,

dla alternatywnych układów musisz mieć dodany plik .xml (np. xxx.xml).
W pliku xml zmienasz nazwę z defaul na xxx

O ile artykułowi możesz na zapleczu wybrać układ alternatywny, o tyle kategorii już nie: musisz stworzyć pozycje menu, w której typem jest Twój nowy widok - xxx

alhenag
21-11-2020, 23:01
Jak nie mogę, jak mogę...

9886

Natomiast w pozycji menu też już kombinowałam i tam nie ma alternatywnego układu dla listy artykułów jednej kategorii, wyświetlają się alternatywne układy stworzone dla pojedynczych artykułów (mam takie dwa):

9887

Zgodnie z sugestią szukałam możliwości modyfikacji w pliku *.xml, ale niczego mądrego nie wymyśliłam:

9889

Nie występuje w nim nazwa "default" w żądanym znaczeniu.

Niemniej dziękuję bardzo za odpowiedź. Będę kombinować dalej :)
Pozdrawiam serdecznie.

Bazyl
22-11-2020, 01:18
Załączniki tutaj nie działają...

https://prnt.sc/vnlmw4

1. Kopiujesz np. blog.php oraz blog.xml do do swojego szablonu (zgodnie z zasadami nadpisywania szablonem)
2. Zmieniasz plikom nazwy na np. aaaaa.php oraz aaaaa.xml
3. W pliku aaaaa.xml zmieniasz 3 linijkę na: <layout title="aaaaa" option="Twój opis widoku">
3a. I tutaj sorry za wprowadzenie w błąd ;-)
4. Tworzysz nową pozycję w menu i masz tam do wyboru swoje aaaa

:-)

siristru
22-11-2020, 11:15
Mam listę artykułów jednej kategorii.
Chciałabym, żeby na tej liście podlinkowane były tylko artykuły wyróżnione.

Można też sobie poradzić bez nowego pliku xml i widoku :)
Wystarczy wykorzystać typ menu Artykuły wyróżnione - tam ustawiasz sobie z jakiej kategorii mają być wyświetlane wyróżnione artykuły: http://prntscr.com/vnqnqp
Czyli masz już ogarnięte wybieranie wyróżnionych z danej kategorii.

Teraz chcesz by wyświetlały się w postaci linków. No zależy to czy Twój szablon pozwala na takie ustawienia - w konfiguracji tej pozycji menu, ustaw ukrywanie wprowadzenia: http://prntscr.com/vnqp7y
Jeśli nie to trzeba zmodyfikować widok wyróżnionych.
Kopiujesz plik ROOT/components/com_content/views/featured/tmpl/default_item.php
Do: ROOT/templates/<twoj-szablon>/html/com_content/featured/default_item.php

I tam modyfikujesz widok tak by zostały tylko linki czy jak tam sobie chcesz.

A jeśli potrzebujesz raz widoku listy wyróżnionych a raz w postaci bloga to kopiujesz plik ROOT/components/com_content/views/featured/tmpl/default.php i w nim ustawiasz warunki dla konkretnego menu item ID by ładowało konkretny plik/widok np. default_item1.php lub default_item2.php

alhenag
22-11-2020, 11:29
siristru

Nie chodziło mi o to, o czym napisałeś.
Wiem, że można ustawić listę TYLKO artykułów wyróżnionych z danej kategorii bądź wielu.
Mnie chodziło o wyświetlenie tytułów WSZYSTKICH artykułów z jednej kategorii, a podlinkowanie tylko wyróżnionych (nie wyróżnione widnieją na liście tylko jako tytuły, bez odnośników).
Niemniej bardzo dziękuję, bo wskazałeś mi kwestię, która może przydać się w przyszłości.

Bazyl

Wprawdzie podany przez Ciebie sposób nie zadziałał, ale i tak jesteś wielki :)
Swoimi uwagami zmusiłeś mnie do bardzo szczegółowego wczytania się w instrukcje, dotyczące nadpisywania.
Efektem jest wreszcie to, co chciałam uzyskać (choć okupione nieprzespaną nocą :)
Skopiowałam swój szablon, w nim nadpisałam to, co chciałam w pliku default_articles.php, a później ustawiłam kopię szablonu dla wybranych stron.
Bardzo Ci dziękuję.

Pozdrawiam obydwóch Panów i życzę miłej niedzieli.