PDA

Zobacz pełną wersję : Zakładka Parametry



MSMax
06-04-2007, 11:27
Witam,

Po zainstalowaniu Joomla na serwerze Active24.pl w zakładkach "Parametry" pojawia się: Parametry * Decydują tylko o sposobie wyświetlania bieżącego kontaktu * i pusta ramka :confused:
W ramce nie ma żadnych parametrów do wyboru - co źle ustawiłem???

MSMax

jurg
01-02-2008, 21:15
Witam !!!
Przyłączam się do prośby.
Mam stronkę postawioną na Joomli (1.0.11 Stable). Przez ok. 4 miesiące wszystko było Oki, aż do dzisiaj gdy chciałem dodać nowy artykuł :/ Przechodzę do zakładki „Parametry”, a tam puste pole edycji grrrr. Nie wiem co się stało, żadnych komponentów ani modułów nie instalowałem więc nie wiem czego to może być przyczyna.
Poniżej przedstawiam screen zakładki „Parametry”

http://www.jurgiel1.republika.pl/Parametry.jpg
Gdy chce ręcznie wpisać w nowym artykule w zakładce „Parametry” np. „ back_button=1” to joomla nie przyjmuje tego :/

Dodam jeszcze, że ta dziwna zakładka występuje w tych wszystkich miejscach, gdzie jest umieszczona zakładka „Parametry” :] czyli nie tylko w artykułach.

Bardzo proszę o pomoc, może ktoś się już z tym zetknął ??
Z góry dziękuję i Pozdrawiam

inkos
01-02-2008, 21:21
Mam stronkę postawioną na Joomli (1.0.11 Stable). Przez ok. 4 miesiące wszystko było Oki, aż do dzisiaj gdy chciałem dodać nowy artykuł :/
Ze względów bezpieczeństwa Twojej witryny proponuję jaknajszybsze przejście na najnowszą wersję Joomla 1.0.13 (która też na dniach doczeka się upgrade do 1.0.14) gdyz ta wersja którą obecnie masz na serwerze zawiera kilka poważnych luk bezpieczeństwa. Co do samego pytania to ta zakładka dla mnie wygląda podejrzanie - ale już dawno nie pracowałem na tak starej Joomli więc nie odpowiem Ci dlaczego tak jest. ;)

zwiastun
01-02-2008, 21:24
Błąd w pliku xml

jurg
01-02-2008, 21:34
zwiastun a mógłbym cię prosić wytłumaczenie tak bardziej łopatologicznie :] tzn. o który plik xml chodzi , i gdzie mniej więcej może w nim występować błąd ??
I wielkie dzięki za zainteresowanie się tematem !!

jurg
02-02-2008, 15:11
Nadal się z tym męczę i nie mogę sobie poradzić.
Zauważyłem jeszcze błąd w oknie „Dodaj pozycję menu” – poniżej screen

http://www.jurgiel1.republika.pl/Pozycja_menu.jpg
Co do podpowiedzi zwiastuna to najbardziej odpowiadał mi plik „content.xml” znajdujący się w „administrator\components\com_content\content.xm l” podmieniłem go z plikiem z pakietu instalacyjnego – nie pomogło. W akcie desperacji :] podmieniłem cały folder administrator – też to nie przyniosło żadnego efektu. (chyba jednak zwiastun miał co innego na myśli )

Może ktoś mi pomoże odszukać pliki odpowiedzialne za wyświetlanie elementów w „Zakładce parametry” i „Dodaj pozycję menu” ?

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły to bardzo proszę o pomoc (będę bardzo wdzięczny) bo już mnie krew zalewa :/


------------------- Edit --------------------------


Rozwiązanie znalazłem w innym wątku http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=15234

Dla wszystkich zainteresowanych(mających ten sam problem) przytoczę je tutaj :

Proszę edytować poniższy plik:

includes/domit/xml_domit_lite_parser.php

Do następujących metod dodajemy linijkę - $useSAXY = true;

function parseXML_utf8($xmlText, $useSAXY = true, $preserveCDATA
= true, $fireLoadEvent = false)
{$useSAXY = true;
return $this->parseXML(utf8_encode($xmlText), $useSAXY,
$preserveCDATA, $fireLoadEvent);
} //parseXML_utf8

function parseXML($xmlText, $useSAXY = true, $preserveCDATA =
true, $fireLoadEvent = false) {
$useSAXY = true;
require_once(DOMIT_INCLUDE_PATH .'xml_domit_utilities.php');



Podziękowanie dla luzaik’a, który skombinował rozwiązanie :D

obelyx
02-09-2008, 16:19
cześć ja mam ten sam problem w Ustawienia parametrów:
wyświetla mi takie właściwości XML zamiast ustawień z buttonami i wyborami.
Wersja Joomla!: Joomla! + Admin Language 1.0.15 stable [ Daytime ] 22 lutego 2008 23:00 UTC


pageclass_sfx=
back_button=
item_title=1
link_titles=
introtext=1
section=0
section_link=0
category=0
category_link=0
rating=0
author=0
createdate=0
modifydate=0
pdf=1
print=1
email=1
keyref=
docbook_type=wskazówki z wcześniejszych rozwiązań edytowania pliku includes/domit/xml_domit_lite_parser.php
nie są poprawne bo w tym pliku nie mogę doszukać się tych funkcji :( (bo ich tam nie mam)

Na domowym serwerze wszystko jest w porządku. Ustawienia parametrów są wyświetlana poprawnie.
Sprawdzałem w menu SYSTEM --> Informacje o systemie [zakładka uprawnienia] i wyskakuje mi tylko na czerwono:
Katalog sesji /Niezapisywalny
Poproszę o wskazówki i pomoc jeżeli ktos z Was orientuje się w tej sprawie? Dzięki.
ps. mój hosting i serwer to AZ.pl

obelyx
02-09-2008, 17:15
proszę mi wybaczyć za zamieszanie.

wszystko działa idealnie.
(przyczyna mojej prośby o pomoc tkwiła w patrzeniu nie do TEGO pliku co trzeba => szukałem w pliku:
xml_saxy_lite_parser.php
a powinienem w pliku:
xml_domit_lite_parser.php

jeszcze raz potwierdzam działanie dodatku. na serwerze AZ.pl
dziękuje za taki temat ;) pozdrawiam.

grand232
19-07-2010, 20:42
Działa dzięki!
Za pierwszym razem z pośpiechu nie zrozumiałem jak to wkleić :spoko: