PDA

Zobacz pełną wersję : [Rozwiązane] reCaptcha



piotruś
28-12-2020, 22:33
Witam
mam problem z reCaptcha, brak możliwości zarejestrowania się przez formularz rejestracji k2, przy rejestrowaniu za każdym razem wyskakuje informacja "Nie udało się zweryfikować, że nie jesteś robotem"
wygenerowałem nowe klucze -nic nie dało
chce powiedzieć że przeniosłem stronę na nowy hosting także domenę zaparkowałem u nowego dostawcy hostingu

siristru
29-12-2020, 01:56
K2 aktualne? Pole reCaptcha pojawia się?
Gdzie zarejestrowałeś te klucze? w Joomli czy K2?Czy w Joomli masz włączone reCaptcha? Może konfliktuje?
Może to również coś podpowie https://blog.netgloo.com/2014/05/15/adding-recaptcha-for-k2-on-joomla/ (stare ale może naprowadzić na ślad)?

piotruś
29-12-2020, 09:53
k2 aktualne (2.10) pole reCaptcha oczywiście pojawia się za każdym razemniby wszystko prawidłowo ale po próbie zarejestrowania pojawia się komunikat "Nie udało się zweryfikować że nie jesteś robotem". Zarejestrowałem i tu i tu .Dzięki na stronę podaną przeż Ciebie zajrzę później .

Bazyl
29-12-2020, 10:33
chce powiedzieć że przeniosłem stronę na nowy hosting także domenę zaparkowałem u nowego dostawcy hostingu

Tzn. że wcześniej działało, a na nowym serwerze nie działa?

piotruś
29-12-2020, 17:58
Tak działało teraz przeniosłem wszystko na serwery nazwa.pl

Bazyl
29-12-2020, 20:17
Z nazwa.pl raczej się odchodzi ;-)))

Jak przenosiłeś stronę?
Akeebą?

piotruś
29-12-2020, 20:31
tak Akeebą

nazwapl
30-12-2020, 01:20
tak Akeebą


Jeżeli kupiłeś nowy serwer, wówczas możemy bezpłatnie zmigrować Twoją stronę ze starego serwera na CloudHosting w nazwa.pl. Wystarczy, że prześlesz do nas taką dyspozycję, a nasi technicy umówią z Tobą dogodny termin przeniesienia strony.

Jeżeli to migracja strony na dłużej istniejący serwer, wówczas pozostaje kwestia weryfikacji, czy np. core Joomli nie inicjuje reCaptcha. Bez dokładnych informacji będzie to jednak wróżenie z fusów. W zależności od wersji Joomli, reCaptcha w instalacji Joomla/K2 konfiguruje się w kilku miejscach.

Bazyl
30-12-2020, 08:54
Jeżeli przenosiłeś stronę Akeebą i domena jest ta sama - wszystko powinno działać.
Chyba, że nie przeniosły się wszystkie pliki (dograj ręcznie) lub serwer coś blokuje.

Jeśli to po stronie serwera to się raczej nie dowiesz łatwo i szybko, a najpierw każą Ci zmienić pakiet na droższy ;-)

nazwapl
30-12-2020, 14:07
a najpierw każą Ci zmienić pakiet

Zmiana opcji hostingowej nie zmienia konfiguracji samego serwera - niezależnie od opcji hostingowej, konfiguracja podstawowych jego elementów takich jak chociażby interpreter PHP jest taka sama. Nie ma podstaw ku temu, by reCaptcha nie działał, o ile zostanie poprawnie skonfigurowany. W Joomli z K2 reCaptcha konfiguruje się w kilku miejscach, być może brakuje jakiegoś pliku lub nie zostały prawidłowo zmigrowane wszystkie ustawienia konfiguracyjne.

siristru
30-12-2020, 14:31
Zgodzę się z konsultantem nazwa.pl - zmiana hostingu a już w ogóle planu hostingowego nie powinno mieć wpływu na wyświetlanie się reCaptcha.
Spróbowałbym:

1. Upewnić się czy np. domena w konfiguracji kluczy reCaptcha jest poprawna
2. Wyłączyć reCaptcha w Joomli i zostawić tylko w K2
3. Usunąć i wyłączyć reCaptach w K2. Zapisać. Włączyć i ponownie skonfigurować.

piotruś
30-12-2020, 15:06
problem załatwiony k2 powodował problem wyłączenie jednego dodatku k2 rozwiązał problem nie dochodzę więcej i tak chyba zrezygnuję z k2 nie bardzo mi jest teraz potrzebne .Dzięki za zainteresowanie i pomoc.

- - - Updated - - -

A jeśli chodzi o hosting nazwa.pl to jak narazie (miesiąc) jestem zadowolony.jak się coś zmieni nie omieszkam napisać.

nazwapl
30-12-2020, 15:12
k2 powodował problem wyłączenie jednego dodatku k2 rozwiązał problem

Dobra wiadomość :up: