PDA

Zobacz pełną wersję : [Rozwiązane] Nie działa kod/skrypt dodany do artykułu



jerry34
12-01-2021, 18:51
Witam, mam w witrynie działające przyciski płatności PayPal utworzone kilka lat temu. Obecnie próbuje wstawić gotowy kod dla nowych przycisków, ale nie działa (Joomla 3.9). Podobnie jest też z gotowym kodem przycisku płatności z Ecwid. Zainstalowałem rozszerzenie sourcer, które miało rzekomo pomóc w implementacji kodów, ale nic to daje. Czy można temu jakoś zaradzić?

siristru
12-01-2021, 22:31
Tak, wszystko zależy jak wstawiasz... ale ufam po wpisie, że orientujesz się, ze taki kod trzeba wstawić w trybie HTML (czy też Source/Źródła) artykułu.
Zależy też jakiego edytora używasz. Stockowego TinyMCE czy JCE czy coś innego.
Ale wtedy nie potrzebujesz niczego dodatkowego.

Polecam JCE i w trybie wyłączonego edytora wstawić kod do artykułu.

Może to zależeć od ustawień edytora (czy np. zezwala na wstawianie java scriptu do artykułu i czegoś aby nie czyści).

Mogą to być też ustawienia filtrowania treści w Konfiguracji Globalnej.

Jak widzisz sporo tych zależności :)

Na początek jaki edytor. Pokaż zrzuty ekranu jak to wstawiasz.

jerry34
13-01-2021, 12:54
Mam zainstalowany JCE, więc zakładam, że to on obsługuje edycję artykułów. Nie wiem czemu nie działa mi tutaj w okienku dialogowym opcja wstawiania grafiki, więc zrzut ekranu mi nie wchodzi.
Ale niewykluczone, że JCE działa mi nieprawidłowo, bo gdy wchodzę poprzez zakładkę Komponenty w ustawienia JCE Edytora, to gdy wybieram którąkolwiek z dalszych opcji (Control Panel; Global Configuration; Profiles; Install Ad-ons) to wyświetla mi się tylko biały ekran. Spróbuję więc zainstalować JCE na nowo.

siristru
13-01-2021, 13:14
A, no to problem z JCE trzeba rozwiązać najpierw, potem to już kwestia konfiguracji.
A zrzuty ekranu najlepiej załączać korzystając z usług takich jak ta: https://snipboard.io/

jerry34
13-01-2021, 16:50
Usunąłem na razie JCE i spróbowałem wstawić kod za pomocą domyślnego edytora (jak rozumiem też jest to dopuszczalne) i przy udziale dodatku Sourcerer. Niestety kod nadal nie działa, chociaż przynajmniej zapisuje się w całości, podczas gdy poprzednio kod się skracał po zapisaniu. Ponieważ odblokowało mi się tutaj wstawianie grafiki, załączam zrzut ekranu:

9897

siristru
13-01-2021, 18:49
Nie widzę załącznika - ta funkcja forum nie działa poprawnie.
Użyj usługi https://snipboard.io/

Tak, kod był skracany bo konfiguracja JCE czyściła kod w artykule :) Można ustawić JCE tak by tolerowała kod java script,, iframe a nawet PHP!

jerry34
13-01-2021, 18:57
AKTUALIZACJA: Okazuje się, że kod wreszcie działa - wstawiłem go w edytorze domyślnym, ale bez pomocy dodatku Sourcerer.

jerry34
14-01-2021, 09:04
Skoro już wiem, w czym tkwi problem, to pozostaje poczytać więcej nt. edytora JCE. Dzięki za pomoc :)