PDA

Zobacz pełną wersję : [Rozwiązane] Błąd zdjęć pod produktem



KonradoWielki
22-01-2021, 22:36
Witam, mam problem ze zdjęciami pod produktem, korzystam z Hikashop, ustawienia wszystkie przewertowałem 724 razy w poszukiwaniu błędu i nie potrafię tego zrozumieć, do pewnego momentu było wszystko cacy aż zaczął pokazywać mi się błąd. "Undefined variable: image_options in"
9901
Odnalazłem Linijkę 117 w pliku który jest wskazany i tu stoję..
9902
zaznaczona linijka 117. Nie wiem co mogę tu poprawić aby usunąć wyskakujący błąd.


Szukałem podobnych problemów w internecie ale nigdzie nie znalazłem identycznego kodu a wolę nie ryzykować z eksperymentami, liczę, że znajdę tu ekspertów :spoko:



linijka 117: $img = $this->image->getThumbnail(@$image->file_path, array('width' => $width, 'height' => $height), $image_options);

siristru
22-01-2021, 23:13
To nie jest błąd, to tylko powiadomienie.
Mówi ono dokładnie, że zmienna $image_options została niezdefiniowana.

Przejdź do Zaplecze -> System -> Konfiguracja globalna -> Serwer -> Raportowanie błędów: ustaw na BRAK.
To ukryje te powiadomienia.

Powiadomienie pokazuje się bo w przypadku tych zdjęć zmienna nie przechowuje danych a jest wywoływana.
Taki drobny lapsus programisty.

Tutaj jest artykuł wyjaśniający: https://www.stechies.com/notice-undefined-variable-in-php/

KonradoWielki
23-01-2021, 09:15
oo nieee, to było zbyt proste :zagubiony: 3 godziny szukałem jak to rozwiązać.. Dzięki wielkie za szybką odpowiedź, Już wszystko działa tak jak chcę.