PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z układem strony na niektórych stronach



dragmaciek
06-02-2021, 17:46
Witam,
Mam problem z układem. Tutaj moja strona: http://kssprkonskie.pl/index.php/aktualne?start=640 . Jak widać układ jest ok, Ale gdy przejdziemy na stronę 42 to już się układ zmiejsza.
Patrzyłem artykuły i wszystkie są tak samo sformatowane oraz mają takie same atrybuty.
Czy ktoś może podpowiedzieć o co może chodzić ?
Pozdrawiam

terra
06-02-2021, 22:40
Od strony 42 gubi ramkę (div) w której jest zawartość prawej strony, więc coś musi zmieniać formatowanie. Normalnie (do strony 41) masz :


<div class="art-layout-cell art-content clearfix"></div>
<div class="art-layout-cell art-sidebar1 clearfix"></div>
a od strony 42 masz już tylko

<div class="art-layout-cell art-content clearfix"></div>

siristru
07-02-2021, 00:10
Co oznacza, że w którymś artykule masz niedomknięty DIV lub ucinasz go wstawiając do niego przycisk "więcej".

dragmaciek
07-02-2021, 10:49
Dziękuje za podpowiedzi, ale zacząłem wycofywać z publikacji artykuły i zauważyłem że między właśnie tą stroną 41/42 po jednym z artykułów zaczyna się pogrubiać czcionka. Sprawdzałem kod na ile potrafię i nic niepokojącego nie widzę.
Już sam nie wiem jak to znaleźć.]
Zauważyłem również że po usunięciu "Czytaj więcej" i na nowo go dodaniu układ działa poprawnie.

siristru
07-02-2021, 11:59
Czyli tak jak przypuszczałem - przycisk "Czytaj więcej" został wstawiony w środku <div>. i to spowodowało jego niedomknięcie.

Czyli problem rozwiązany przez usuniecie i wstawienie przycisku ponownie czy wciąż występuje?
Jeśli występuje - wyślij mi na PW kot HTML tego artykułu (z edytora, z zaplecza nie z frontu" to zobaczę co jest grane.

dragmaciek
07-02-2021, 12:49
Problem ustępuje. Tylko teraz muszę zmieniać wszystkie złe artykuły w ten sposoób, a jest ich prawie 3 tysiące....

- - - Updated - - -

Już odkryłem:

<div class="items-row cols-1 row-10"> <div class="item column-1"> <article class="art-post"><h2 class="art-postheader"><a href="/index.php/aktualne/1001-2016-02-06-18-55-14">Przegrana juniorów młodszych KSSPR I Końskie z KS Vive Tauron I Kielce</a></h2><div class="art-postmetadataheader"><div class="art-postheadericons art-metadata-icons"><span class="art-postdateicon">Utworzono: Sobota, 06 luty 2016 19:53</span> | Odsłony: 785</div></div><div class="art-postcontent clearfix"><div class="art-article"><p style="text-align: justify;"><strong><span style="font-family: arial, helvetica, sans-serif; font-size: 10pt; color: #ff0000;">W meczu 10.kolejki ligi wojewódzkiej juniorów młodszych zawodnicy KSSPR I Końskie przegrali na wyjeździe z zespołem KS Vive Tauron I Kielce 27:28 (15:15).</span></strong></p><p style="text-align: justify;"><strong><span style="font-family: arial, helvetica, sans-serif; font-size: 10pt; color: #ff0000;"></div><p class="readmore"><a class="readon art-button" href="/index.php/aktualne/1001-2016-02-06-18-55-14">Czytaj****więcej...</a></p></div></article> </div> <span class="row-separator"></span></div>

Jak widać nie zamyka znacznika <strong> i TERAZ pytanie gdzie jest ta część kodu w plikach?

siristru
07-02-2021, 13:37
Tak, typowe ucięcie <strong> przyciskiem "Czytaj więcej".
To nie dzieje się "gdzieś w plikach" tylko w treści twojego artykułu.
Najprawdopodobniej pogrubiasz "lead" czyli pierwszy akapit. Na jego końcu masz kursor i wtedy wstawiasz przycisk "Czytaj więcej". Ten się wstawia przed kończącym tagiem </strong> i system go ucina.

Rozwiązania są dwa:

1. Przeszukasz swoje artykuły i poprawisz ręcznie (najlepiej w trybie HTML) błędne wstawienie hr readomore.
2. Niejako "systemowo" zmodyfikuje się widok listy artykułów (tak, tak, trzeba podziałać w kodzie php) i wstawi się czyszczenie tagów html we wprowadzeniu przez strip_tags()

Redagując artykuł:

1. Nie wklejaj treści wprost z Worda. Czyść treść przez Notatnik i dopiero z Notatnika wklejaj do edytora.
2. Najpierw wprowadzaj podział przez wstawianie "czytaj więcej" czy "Podziel stronę".
3. Dopiero potem formatuj treść przez nagłówki, pogrubienie etc.

dragmaciek
07-02-2021, 13:43
Odkryłem czemu tak się dzieje, te artykuły są zapisane chyba w innej formie. Bo to się zaczyna od końca pewnej grupy. Teraz wystarczy tylko wejść w artykuł i nic nie robiąc go zapisać. I już jest poprawnie.
Czy jest jakiś sposób aby jeszcze raz "zapisać" "wczytać" artykuły" ?
Bo teraz musiałbym tak robić z tysiąc a może i więcej razy ..

siristru
07-02-2021, 13:50
Czy jest jakiś sposób aby jeszcze raz "zapisać" "wczytać" artykuły" ?

Nie, bo to się dzieje z poziomu edytora. Otwierasz artykuł i edytor "porządkuje" od razu jego kod HTM. Potem faktycznie wystarczy tylko zapisać.
A każde masowe przetwarzanie artykułów odbywa się na poziomie bazy danych - treść nie jest "dotykana".

Jak to można zrobić masowo? W prosty sposób "się nie da".
Można by wyeksportować tabelę i wykorzystać edytor tekstu do podmiany fragmentu kodu masowo - zakładając regularne wystąpienie błędu w postaci:


<hr id="system-readmore" /></strong>

Zamienić na


</strong><hr id="system-readmore" />

Ale "najprostszym" sposobem będzie usunięcie tagów HTML w widoku przeglądu artykułów przez strip_tags(). Bo robi się to raz i problem z głowy.

dragmaciek
07-02-2021, 14:11
Nie, bo to się dzieje z poziomu edytora. Otwierasz artykuł i edytor "porządkuje" od razu jego kod HTM. Potem faktycznie wystarczy tylko zapisać.
A każde masowe przetwarzanie artykułów odbywa się na poziomie bazy danych - treść nie jest "dotykana".

Jak to można zrobić masowo? W prosty sposób "się nie da".
Można by wyeksportować tabelę i wykorzystać edytor tekstu do podmiany fragmentu kodu masowo - zakładając regularne wystąpienie błędu w postaci:


<hr id="system-readmore" /></strong>

Zamienić na


</strong><hr id="system-readmore" />

Ale "najprostszym" sposobem będzie usunięcie tagów HTML w widoku przeglądu artykułów przez strip_tags(). Bo robi się to raz i problem z głowy.

Wysłałem Tobie wiadomość na PW.