PDA

Zobacz pełną wersję : [Rozwiązane] Moduły na stronie - złe wyświetlanie



james.bien
12-02-2021, 13:23
W przyrodzie podobno nic nie dzieje się bez przyczyny, ale dalibóg, nie rozumiem, co i jak się stało. Dziwnie rozjechała mi się strona. Szablon Protostar - moduły ustawione na position-3 (centrum) - przesunięte lekko w lewą stronę; moduły position-7 (prawa strona) wyświetlają się teraz po lewej. Dwa dni temu jedyną rzeczą jaką robiłem była modyfikacja kodu artykułów. W kontekście dostępności strony sprawdzałem jak działa usunięcie justowania tekstu i zamiana na wyrównanie do lewej.
Macie jakiś pomysł? Jakaś podpowiedź? Próbuję to rozkminić, ale nie bardzo mi idzie.

JB

Bazyl
12-02-2021, 13:26
Nie podałeś adresu strony, więc odpowiedź może być tylko jedna: u mnie działa!
;-)

siristru
12-02-2021, 14:18
U mnie też działa :)

james.bien
14-02-2021, 19:26
Przepraszam. Ze stresu mi się zapomniało - szkola31.torun.pl:D
JB

siristru
14-02-2021, 21:25
Najpewniej niedomknięty tag div.
Zdejmij z publikacji wszystkie artykuły i zobacz czy to coś zmieni. Potem przywracaj po 5 i sprawdzaj czy się rozsypie. Jak się rozsypie to w którymś z tych 5 będzie wandal.
Jeśli to nie artykuły to tak samo sprawdź moduły.

james.bien
15-02-2021, 23:10
Dzięki za wskazówki. Niestety muiałem wziąc się za inne tematy, ale zabiorę się i za to. Tymczasem może to coś Wam też podpowie. Zainstalowałem sobie Joomla z przykładowymi danymi, żeby sprawdzić, jak na świeżej instalacji prezentują się moduły na stronie. Zerknijcie, proszę.
Grafika 1 - oryginalny układ
Grafika 2 - mój układ. Pozycja banner maksymalnie wyciągnięta do lewej i prawej, brak pozycji 7.
Grafika 3 - mój układ. Pozycja 3 maksymalnie wyciągnięta do lewej i prawej. Wyżej widać układ pozycji 3, który jest prawidłowy.
Grafika 4 - mój układ. Artykuł na całą szerokość, a powinien być w centrum, jak pozycja 3.
Grafika 5 - oryginalny układ.
Grafika 6 - mój układ. Pozycja 2 na całej szerokości, pozycja 7 w jakimś dziwnym miejscu (porównaj z 1). Footer ok.

JB

siristru
16-02-2021, 10:25
Dobra, ale czy coś zmieniałeś w szablonie?
Sprawdź inny szablon dla tych samych pozycji w menu.
No i czy sprawdziłeś tak jak pisałem - artykuły i moduły?

james.bien
17-02-2021, 22:06
Odtworzyłem stronę z kopii. Zachowałem uszkodzoną witrynę i na spokojnie postaram się odtworzyć z pamięci czynności, które poprzedziły crash. Postaram się napisać moje obserwacje - jeśli uda się zlokalizować mój błąd i tym samym przywrócić stan początkowy. Może będzie to jakaś lekcja nie tylko dla mnie.
Dzięki za wskazówki.
JB

james.bien
03-03-2021, 23:03
Nie przeprowadziłem całej operacji sprawdzania, ale wydaje się, co graniczy ze 100% pewnością, że podczas edycji kodu artykułu wykosiłem jeden albo i 2 div-y. Porównuję kody starych artykułów z aktualnymi i tu widzę różnice. Dzięki @sistru za trop.
JB