PDA

Zobacz pełną wersję : konfiguracja poczty / configuration.php



ghand
07-04-2007, 11:39
Zainstalowałem poprawnie pakiet joomla.
Mam jednak problem z ustawieniem atrybutów dla pliku cofiguration.php . Do którego odwołuje się joomla przy deklaracji smtp.
Znalazłem kilka wątków na forum odnosnie problemu atrybutów /mój plik ma 444/ pliku configuration.php ale nie znalazłem odpowiedzi.
W moim przypadku przy próbie zmiany atrybutów pliku poprzez ftp na 666 otrzymujękomunikat "cannot change attributes of remote files!".
Ale dotyczy to akurat pliku configuration. Atrybuty innych plików np. changelog daja się edytować i zapisywać poprzez FTP.
Prosze o pomoc jezeli ktoś zna rozwiązanie.

Pozdrawiam
Jerzy

zwiastun
07-04-2007, 12:21
za mało informacji
przeczytaj jak pisac posty i uzupełnij

ghand
07-04-2007, 14:30
Co dobry post powinien zawierać
Temat pytania > atrybuty pliku configuration.php/jak mogę?/dlaczego nie mogę zmienic poprzez FTP?/

Wstęp ...obowiązkowo na samym początku napisać
[Poprawna/Niepoprawna Instalacja] - poprawna
Pytanie ...powinno poruszać tylko jeden problem. problem jak zmienić atrybuty pliku configuration.php
Opis problemu ...
okoliczności - przy próbie zmiany atrybutów pliku poprzez ftp na 666 otrzymujękomunikat "cannot change attributes of remote files!".
Ale dotyczy to akurat pliku configuration.php. Atrybuty innych plików np. changelog.php daja się edytować i zapisywać poprzez FTP.
Link ...-nie dotyczy
Konfiguracja serwisu ...wersja Joomla 1.0.x
Konfiguracja serwera ...serwer na acitv24czy tak wystarczy?

zwiastun
07-04-2007, 14:58
brakowało informacji, czy to własny czy dzierżawiony serwer,
sprawdź prawa właśności do pliku configuration, być moze nie należy już ani do Ciebie, ani do Joomla, ani do WWW.
Skopiuj go, stwórz u siebie na kompie nowy plik o takiej samej nazwie i wklei zawartość a następnie usuń z serwera stary i wrzuć nowy
Jak to nie da rady, poproś admina o zmianę praw dostępu