PDA

Zobacz pełną wersję : Puste strony (błąd 1054?) - co zrobić?



margoo
07-04-2007, 12:57
Kilka dni temu w sklepie założonym na tym samym serwerze pojawił się błąd 1054, poradziałam sobie według wskazówek ze strony "młody łepek", ale pozostał problem z portalem (ten sam serwer). Na początku strona sie wyświetlała, ale w miejscu ankiety był widoczny błąd, którego fragment zapamiętałam "MD DB function failed with error number 0" . Zalogowałam się więc na portal, żeby sprawdzić o co chodzi z tą ankietą. Niestety, na ankiety nie mogłam juz wejść, wylogować się też nie mogłam. Niczego więcej nie ruszałam, stronę zamknęłam a ona po prostu zniknęła - strona i podstrony są białe, choć kod na podglądzie w ftp-ie jest. Jedyna strona jaka została, to panel logowania, ale niestety nie działający - zalogować się nie można.
Administracja serwera nie odpowiada od kilku dni na maile ani nie odbiera telefonów, a już nie wiem co robić.
Co mogło się stać? Niech ktoś podpowie? :confused:
http://szczyptaswiata.info

eel
10-04-2007, 15:54
http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=832&highlight=1054#8

Zmiana mysqla na ver. 5 - oto przyczyna błędu 1054 przyjrzyj się kodowi w linku powyżej i kombinuj w swoim. W MySQL 5 inaczej troszkę łączy się tabele. Co do niemożności zalogowania się - może uszkodzona tabela jos_sessions? Ale to admin serwerka może naprawić :)

margoo
10-04-2007, 16:33
Dzięki wielkie za podpowiedź. Z tym kodem już próbowałam, ale nic nie dało. Dzisiaj panowie z serwera odpisali, że baza była zablokowana, ponieważ było za duzo prób backup'ów!! Tylko kto próbował je robić, jesli ja tego nie robiłam??
Stronę już widać, natomiast błąd, który po próbie zalogowania spowodował, ze pokazały się puste strony - jest nadal!
Czyli jest tak jak było na początku: w ankiecie widać błąd:
MD DB function failed with error number 0

SQL =
SELECT id, text FROM jos_poll_data WHERE pollid = 15 AND text != '' ORDER BY idI jeśli teraz się zaloguję, to strony znowu się sypną :( Co robić??

eel
11-04-2007, 09:52
A to ciekawe, bo error 0 to... no error. Czyli jeśli zmienna error ma wartość 0, to błąd nie wystąpił. Spróbuj się dowiedzieć jaka jest wersja bazy mysql na serwerze. Błąd występuje w module mod_poll (sondy). Błąd jest wyświetlany, gdy wykona się taka instrukcja:

if(!($options = $database->loadObjectList())) {
echo "MD ".$database->stderr(true);
return;
}
Najprawdopodobniej masz w parametrach modułu Ankieta (mod_poll) ustawiony cache na "Tak", a serwer ma z tym problemy. Spróbuj wyłączyć cache w module, albo i wszędzie, albo zakomentuj podany wyżej kod - on tylko wyświetla komunikat o błędzie i wychodzi z dalszego wykonania instrukcji foreach.
A co do err 1054, to wrzuć treść błędu i kod programu to może coś poradzimy ;)

margoo
11-04-2007, 11:24
Mysql zmienili w zeszłym tygodniu na wersję 5 - porada jaką wczoraj dostałam od panów z serwera: przeinstalować joomla! :mad:

Tylko, ze to nie jest takie proste, zbyt dużo zmian zostało wprowadzonych w plikach, żeby to teraz nadpisywać nowymi, a poza tym kilka dobrych dni pracy przy komponentach :(

Help! Jak uniknąć przeinstalowania? Aktualizacji?

Wczoraj zobaczyłam, że błąd występuje nie tylko w sondach, ale także w innych miejscach:
księga gości - http://www.szczyptaswiata.info/component/option,com_artgbook/Itemid,33/
komentarze - http://www.szczyptaswiata.info/content/view/79/67/#comments (na samym dole)
Ja już kurcze mam dosyć - tyle pracy na marne! :(

eel
11-04-2007, 11:49
porada jaką wczoraj dostałam od panów z serwera: przeinstalować joomla!

Obawiam się że przeinstalowanie joomli nie wiele pomoże, bo joomla jest standardowo przysposobiona do mysqla w ver 4 :( Sam przechodziłem zmianę mysqla na 5 i oprócz kilku zmian odnośnie błędu 1054, nie musiałem nic więcej robić. U Ciebie jest kilka błędów w komponencie com_artgbook, może tylko jego wystarczy przeinstalować? Chociaż on wyświetla błędy php, a nie mysqla. Nie znam tego komponentu, może coś mu brakuje, jakiegoś pliku? Podobnie jest z komponentem com_comments. Idę o zakład, że aktualizowali także php i pozmieniali configi. Spróbuj poszukać, szczególnie w tych dwóch komponentach czy nie masz tam tzw. krótkich tagów tzn. takie coś:

<?
//jakis kod;
?>
zamień na:

<?php
//jakis kod
?>

margoo
11-04-2007, 12:01
Plików według mnie nie brakuje - do zeszłego wtorku, wszystkie komponenty działały bez zarzutu.

Dopiero kiedy w sklepie pojawił się błąd 1054, padł też portal. Panowie wczoraj stwierdzili, że naprawili "zepsutą bazę", ale kiedy weszłam w konfigurację portalu, zobaczyłam, ze nie ma wprowadzonych przeze mnie zmian. Czyli według mnie została tylko przywrócona baza danych i to gdzieś z przed 2 tygodni.

Przeszukam te komponenty, posprawdzam według Twoich wskazówek, ale gdyby coś jeszcze Ci się nasunęło, to pisz proszę, pomoc naprawdę się przyda.

Ale i tak dzięki za zainteresowanie :)