PDA

Zobacz pełną wersję : stat24 - instalacja



anet
07-04-2007, 21:59
Jak w temacie. Czy ktoś ma doświadczenie z instalacją statystyk stat24 w Joomli.

Na stronie stat24 jest podane odnośnie instalacji - jest to fragment, najmniej dla mnie zrozumiały, szczególnie jeśli chodzi o bazę danych:

"w kodzie PHP

- W momencie generowania strony w kodzie powinien się znaleźć skrypt, skłądający się z szablona i identyfikatora, odpowiedniego dla danej podstrony. Proponujemy zrobić to następująco:
- utworzyć skrypty dla wszystkich podstron, pobrać je korzystając z przycisku “Pobierz szablon i identyfikatory”.
- w bazie danych stworzyć dodatkową kolumnę dla identyfikatorów skryptów
- w szablonie strony umieścić szablon skryptu
- przy generacji kodu strony uzupełniać szablon skryptu identyfikatorem, który odpowiada za monitorowanie danej podstrony"

Czy ktoś przez to przeszedł i może podzielić się doświadczeniem - opisem jak je uruchomić?

martino
12-04-2007, 14:32
Witam
Ostatnio też uruchomiłem statystyki ze stat24.pl i również zastanawiałem się jak to zamieścić w serwisie.
Opis uruchomienia zamieszczony na ich stronach wydał mi się raczej logiczny, ale niestety nie mam zbyt dużego doświadczenia z bazami danych,
to wolałem nie ingerować w baze ręczne. Rozwiązałem to w banalny sposób:
Ponieważ korzystam z wersji bezpłatnej, to stat.24 umożliwia monitorowanie tylko dwóch stron serwisu: głównej i dowolnej innej.
Mi wystarczyła główna. Zzciągnąłem sobie z download joomla.pl moduł:
mod_html (do pobrania tutaj (http://www.joomla.pl/index.php/index.php/component/option,com_remository/Itemid,15/func,fileinfo/id,111/))
zainstalowałem, ustawiłem moduół na wyświetlanie się tylko na sronie głównej (ustawiłem w parametrach tego modułu),
i również w ustawieniach modułu wkleiłem skrypt dostarczony przez stat24.pl, do monitorowania strony głównej.
Również w tym module wkleiłem kod dostarczony przez nich do wyświetlania logo stat24.pl, spełniając w ten sposób ich regulamin.
Nie mniej jednak ich logo można umieścić gdziekolwiek na stronie głównej (np wklejając kod do footer.php)
a moduł wykorzystać do umieszczenia w nim innych ciekawych kodów html, które chcemy mieć na stronie.
To jest mój sposób, pewnie są też inne, ale ten jest prosty, szybki, nie wymaga ingerencji w baze i kod plików,
a co najważniejsze - działa (przynajmniej u mnie)
Jeżeli gdzieś popełniłem bląd proszę mądrzejszych ode mnie o sprostowanie :-), a w razie niejasności kolejne pytania.
Pozdrawiam wszystkich userów Joomla.

OlgaG
12-04-2007, 17:00
Je też się głowię na stat.pl od dwóch dni. Ponieważ nie wszystko w opisie FAQ jest dla mnie jasne (szczególnie część z bazą danych), najpierw postanowiłam do nich napisać. Oto odpowiedź konsultanta:

"Niestety, nie jesteśmy ekspertami od Joomli, ale wiem, że używając tego CMS można śmiało z naszych statystyk korzystać.(genialne:D)

Skrypt proszę umieścić w swojej templatce na końcu przed znacznikami
</body>
</html>

To pozwoli umieścić we wszytkich stronach ten sam skrypt. To rozwiązanie nie do końca wykorzystuje możliwości statsytyk, ponieważ w wersji bezpłatnej są dostępne 2 skrypty - 1 dla strony głownej i drugi dla podstron. Używanie skryptów w ten sposób daje oddzielenie ruchu ze strony głownej od pozostałych stron, co pozwala analizować ogłądalność strony głównej niezależnie.

Niestety, inaczej niż jest to opisane w naszej pomocy nie podpowiem co Pani musi zrobić, krok po kroku, by umieścić różne skrypty w różnych stronach. Ogólna zasada jest taka - w kodzie strony głownej -- skrypt strona głowna, w kodzie pozostałych stron - skrypt podstrony. "

Ponieważ ani słowa nie było w bazie wstawić kolumnę dla identyfikatorów, jeszcze tam zadzwoniłam. Konsultantka na moje pytanie, po co w mojej bazie wstawiać dodatkową kolumnę powiedziała, że należy tylko wkleić kod w szablon strony i już powinno śmigać. Dziś to testuję. Zobaczymy.

OlgaG
12-04-2007, 20:24
matino - działa!:D Zresztą patrząc na inny wątek (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=5172&highlight=mod_html)"Twój" sposób jest najlepszy.

Dzięki.


OlgaGr

Sova
13-04-2007, 00:55
Z cyklu "Szukajcie a znajdziecie" - pomocne i przydatne wątki:
1. http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=4264&highlight=stat.pl
2. http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=83&highlight=statystyki+odwiedzin

Jeśli chodzi o konkretne statystyki odwiedzin poszczególnych podstron raczej polecam poszukanie komponentu statystyk na extensions.joomla.org

OlgaG
14-04-2007, 08:05
Jeszcze raz dzięki. Działa, nawet bezproblemowo zliczają się wszystkie podstrony:)

Sova
14-04-2007, 18:53
Ja swego czasu - bawiąc się stat.pl - wrzuciłem kod zliczający wejscia na strone glowna przed ostatni znacznik </body> w szablonie, nie umieszczalem skryptu do podstron i dzialalo.
Bez "bawienia" sie we wstawianie modułów...

trytyt
02-06-2007, 23:40
a ja sobie wkleilem kod w moduł na stronie głownej i smiga np masz jakis swoj moduł z czyms tam to wklejasz pod to cos tam kod ktory ci dadza stat24 tylko najpierw trzeba wylaczyc ala użytkownika czyli ciebie czyli admina wyswing bo inaczej sie pokrzaczy strasznie pozdro

Sova
03-06-2007, 15:46
Dawno nie zaglądałem, ale..
Pomyśl nad Google Analytics - to dopiero jest pierwszorzędne narzędzie - polecam.

trytyt
07-06-2007, 19:47
a nie znam. w stat 24 zastanawia mnie tylko to dlaczego inni maja na stronach ich logo znaczy button a mi dali sam kod statystyk....

martino
08-06-2007, 00:44
a nie znam. w stat 24 zastanawia mnie tylko to dlaczego inni maja na stronach ich logo znaczy button a mi dali sam kod statystyk....
Zgodnie z ich regulaminem wsyscy użytkownicy stat24 powinni na swojej stronie zamieścić ich logo-button. Oczywiście obowiązek ten mają tylko użytkownicy wersji bezpłatnej stat24.
Kod do loga poszukaj po zalogowaniu się do swojego panelu w serwisie stat24, i tam: Administracja --> Logo, natomiast skrypty zliczające do wklejenia w kod twojej strony znajdziesz w: Administarcja --> Skrypty.

trytyt
08-06-2007, 00:49
To ciekawe zeczy opowiadasz ja kozystam z tego ponad 2 lata na moeje 1 stronce napisanej w htmlu i na reszcie tez mam od krutrzego czasu prawde mowiac nie wiedzialem tylko sie dziwiłem po co oni to umieszczja
jak nbym czytal wszytkie regulaminy to niewiem czy do tej pory bym sie dowiedział o istnienu joomli
dzieki za info

Sova
11-06-2007, 02:27
Cóż.. albo zacznij czytać regulaminy, albo w myśl hasła "Cała Polska czyta dzieciom"* znajdź kogoś, kto zacznie Ci je czytać.

Dlaczego?
Bo np. pewnego pięknego dnia możesz się zdziwić jakby Ci strona zniknęła z sieci - a usunie ją Twój dostawca hostingu, a zastrzegł sobie takie prawo w regulaminie w przypadku, gdy strona generuje zbyt duże obciążenie dla serwera, na którym się znajduje... (to taki "wolny" przykład pierwszy z brzegu - można mnożyć takowych wiele).

*co do hasła - nie miałem zamiaru czynić tu żadnych aluzji do Twojego wieku, zwyczajnie - hasło

manga
18-06-2007, 17:25
Hej,

Przesyłam wam w załączniku przewodnik, który pochodzi bezpośrednio od stata. Tematyka jak w temacie czyli instalacja statystyk pod joomla.

Pozdrawiam
Marta

Slideroh
29-08-2007, 08:31
Ja mam niestety w dalszym ciahu problem.
Skorzystałem z tego poradnika jednak ten skrypt mi nie liczy nic :/
Logojest dane w : Migawkach, nie wiem rowniez czemu tylko logo dało się dać w migawkach a nie dało się licznika.

Bardzo mi na tym zalezy
Prosze o kontakt
na gg : 8345379 / aqq : 4049844
lub mailem : Slideroh@gmail.com

Pozdrawiam i dziękuje

paq
23-11-2007, 14:57
bezpłatne stat24 dają dwa kody do wklejenia (do strony głównej, i na podstrony). Ja wkleiłem kod do strony głównej do pliku index.php (templatki). I się zliczało. Bo przeciez jak się wklei do index.php templatki to i tak jest wyświetlane na wszystkich stronach naszego serwisu prawda? Tylko chyba coś źle się zliczało, tzn niedokładnie. W sumie zliczało i ze strony głównej, ale z podstron też. Tylko że niedokładnie (np. sam odświeżyłem jedną z podstron ok. 600 razy), a wyświetliło się ok. 300 tylko. Pytanie brzmi. Gdzie jest błąd w niedokładności zliczania? :)

juzio5
06-12-2008, 02:54
Dzięki za poradnik, ale tak trochę na pałę pisany tzn. bez logiki
O ile dobrze zrozumiałem to trzeba zrobić tablice z ID artykułów = tyle linijek ile jest zapisanych ID artykułów w bazie i możemy sobie to nawet looknąć w artykuły/wszystkie artykuły - super! jak masz 10, 30 artykółów, a jak Ci od stat24 proponują przepisać / wpisać do tej tablicy ręcznie np 100 tyś, albo 150 tyś, No można zrobić to w excelu, potem notatnik i plik zakładając że ID artykółów będą po kolej bez luk w numeracji.
Trochę takie to nie przemyślane do końca

Hej,

Przesyłam wam w załączniku przewodnik, który pochodzi bezpośrednio od stata. Tematyka jak w temacie czyli instalacja statystyk pod joomla.

Pozdrawiam
Marta

gregorius67
20-12-2008, 16:02
Przeczytałem cały wątek i zdecydowanie polecam zastosowanie metody z mod_html
Rewelacyjny moduł. Nie tyko w tym przypadku przydatny.
Wszędzie go można używać jeszcze raz polecam. Tylko pobiralnia w innym miejscu niż w przykładzie dlatego podaję go tutaj (http:www.fijiwebdesign.com/products/joomla-html-module.html)
Pozdrawiam
oto jak to wygląda w PRAKTYCE (http://www.gregorius.net.pl)
Tym samym sposobem dodałem licznik odwiedzin.

Gregorius-poleca