PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł lastworks i tekst "Read more"



damton
03-04-2021, 11:17
Dzień dobry.

Pytania dotyczą modułu lastworks (.zip z modułem w załączniku).
Nie wiem jak zmienić tekst "Readmore" na "Czytaj więcej". Nie ma takiej opcji w ustawieniach modułu.
W katalogu tmpl tego modułu są 4 pliki php:

portfolio.php
default.php
four-columns.php
three-columns.php
two-columns.php

We wszystkich z nich poza portfolio jest jakaś informacja o ReadMore, ale nie wiem co tam zmienić żeby wyświetlał się polski tekst.

I drugi problem - chciałbym, żeby, podobnie jak w portfolio, w pozostałych konfiguracjach kliknięcie tytułu artykułu wyświetlanego na liście przez moduł odsyłało do niego. Póki co odsyła tylko kliknięcie "Read more". Ustawienie w opcjach artykułu opcji "Tytuł łączem" na tak - nic nie daje.

Bazyl
03-04-2021, 12:34
Cześć,

MOD_LASTWORKS_READMORE="Read more"

Tworzysz tłumaczenie PL lub nadpisujesz obecne

damton
03-04-2021, 13:19
Bardzo dziękuję.
Ale w którym pliku to jest?
Nie bardzo rozumiem. Przepraszam.

Bazyl
03-04-2021, 13:26
Nadpisujesz tu: /administrator/index.php?option=com_languages&view=overrides

Plik masz tu (w paczce z modułem): en-GB.mod_lastworks.ini
Zmieniasz mu nazwę na pl-PL.mod_lastworks.ini, dokonujesz zmian w stałych językowych i zmieniniony przesyłasz do /foledr_twojego_joomla/language/pl-PL

damton
03-04-2021, 13:40
Dzięki udało się.

zmieniłem tylko w /foledr_mojego_joomla/language/en-GB w pliku en-GB.mod_lastworks.ini z "MOD_LASTWORKS_READMORE="Read more"" na MOD_LASTWORKS_READMORE="Czytaj więcej"

i działa.

Bardzo dziękuję.

siristru
03-04-2021, 14:34
zmieniłem tylko w /foledr_mojego_joomla/language/en-GB w pliku en-GB.mod_lastworks.ini z "MOD_LASTWORKS_READMORE="Read more"" na MOD_LASTWORKS_READMORE="Czytaj więcej"

No i zrobiłeś źle. Dlaczego nie posłuchałeś Bazyla?
Podał Ci ścieżkę: <twoja-domena>/administrator/index.php?option=com_languages&view=overrides
Co zrobiłeś? Zobacz na ścieżkę pliku którego zmodyfikowałaś. Nie zastanawia Cię dlaczego jest w nim en-GB?
Bo to jest plik dla wersji angielskiej.
Jeśli już nie chcesz robić coś na plikach a nie jak dobrze sugeruje Bazyl skorzystać z funkcji panelu administracyjnego Joomla to zrób tak:

1. Zmień nazwę pliku en-GB.mod_lastworks.ini na pl-PL.mod_lastworks.ini
2. Przetłumacz w pliku linie które Cię interesują np. linia 29 z MOD_LASTWORKS_READMORE="Read more" na MOD_LASTWORKS_READMORE="Czytaj więcej"
3. Wgraj plik do lokalizacji ROOT/languages/pl-PL

Co do drugiej sprawy - można nadpisać widok modułu. Daj mi chwilę...

siristru
03-04-2021, 18:29
Masz plik:

mod_lastworks-2.5/tmpl/default.php a w nim w linii 34;


echo '<h3>' . $article->title . '</h3>';

Zamieniasz to na:


echo '<h3>' . JHtml::_('link', ContentHelperRoute::getArticleRoute($article->id, $article->catid), $article->title, 'class="title-link"') . '</h3>';

Plik kopiujesz na serwer do katalogu:

ROOT/templates/<twoj-szablon>/html/mod_lastworks

Jeśli nie masz katalogu "html" i/lub "mod_lastworks" to je tworzysz. Nazywa się "nadpisanie widoku szablonem".

damton
04-04-2021, 17:33
mod_lastworks-2.5/tmpl/default.php a w nim w linii 34;
OK tylko, że ja używam pliku tmpl\four-columns.php - to w nim też to zmienić, czy ten default.php załatwia wszystkie?

siristru
04-04-2021, 18:39
OK ale co stoi na przeszkodzie byś porównał do siebie te dwa pliki? :)
Wystarczy je otworzyć edytorem tekstu. Zobacz, przeanalizuj a zrozumiesz co musisz zrobić :)

damton
05-04-2021, 14:14
Bardzo dziękuję za pomoc. Już wszystko rozumiem.

Mam jeszcze pytanie. Czy wprowadzenie paginacji w tym module jest możliwe? Czy jest to bardzo skomplikowane? Chodzi oczywiście o to, że po wyczerpaniu artykułów z listy można przewinąć na drugi ekran. Ten moduł nie posiada takiej opcji. Czy dałoby się to wprowadzić?

siristru
05-04-2021, 14:31
Można wprowadzić taką pseudopaginację przy pomocy jQuery. To tak jakby pokaz slajdów ze stronicowaniem a na każdym "slajdzie" określona ilość artykułów.
Prawdziwej paginacji, tej joomlowej znanej z listy lub przeglądu artykułów się nie da gdyż każda strona posiada własny url a to wiąże się z przeładowaniem całej strony.
To działa tylko w obrębie komponentu.

damton
05-04-2021, 19:00
Można wprowadzić taką pseudopaginację przy pomocy jQuery. To tak jakby pokaz slajdów ze stronicowaniem a na każdym "slajdzie" określona ilość artykułów.


Rozumiem, że taka paginacja w ramach modułu pozwalała by przerzucać te slajdy z artykułami bez przeładowywania strony, a kiedy któryś z nich się by kliknęło kliknie to wtedy by się strona otworzyła (z przeładowaniem ) na tym artykule tak?

siristru
05-04-2021, 19:35
Działa to tak:

- masz listę z np. 10 artykułami
- pod nimi numery stron 1 - 2 -3
- na każdej z nich jest po 10 artykułów
- klikasz na numer 2 i wyświetla się (z jakimś tam efektem) druga strona z kolejnymi 10 artykułami, strona www się NIE przeładowuje
- klikasz na link do artykułu i strona www przeładowuje się wyświetlając ten artykuł

damton
06-04-2021, 12:44
No to by było super. Ale jak to zrobić?

siristru
06-04-2021, 13:18
No niestety, tutaj potrzebna jest wyższa wiedza - trzeba zintegrować moduł z jakimś skryptem. Najlepiej jQuery + Bootstrap.
I nadpisać szablonem widok modułu.

Albo sam spróbujesz i się nauczysz metodą prób i błędów albo to komuś zlecisz.