PDA

Zobacz pełną wersję : Pozycja menu - przegląd artykułów z kilku kategorii



damton
10-04-2021, 15:57
Dzień dobry.
Pytanie z cyklu "dla początkujących" - przepraszam.

Chciałbym stworzyć pozycję menu która wyrzuci mi w nowo otwartej stronie listę artykułów z kilku kategorii (na liście ich tytuły, miniaturki obrazków i czytaj więcej).
Czy można to załatwić pozycją menu?

Na liście dostępnych pozycji menu widzę w artykuły - tylko opcję przegląd artykułów - jedna kategoria.

Wiem, że można to załatwić tak, że zrobić w menu pozycję pojedynczy artykuł, a w nim wipinaczem modułów {loadposition} załadować jakiś moduł wyświetlający listę artykułów.
Chciałbym jednak to załatwić pozycją menu. Da się?

siristru
10-04-2021, 16:03
stronie listę artykułów z kilku kategorii (na liście ich tytuły, miniaturki obrazków i czytaj więcej).

Zatem to nie będzie widok "listy" tylko "przegląd artykułów - blog". Czy będą widoczne obrazki wprowadzenia? Zależy od Twojego szablonu i czy poprawnie obrazek został dodany do artykułu (przez zakładkę "Obrazki").


Czy można to załatwić pozycją menu?

Tak, musisz mieć odpowiednią strukturę kategorii np.:

- Kategoria pierwsza
-- Subkategoria 1
-- Subkategoria 2

I by wyświetlić artykuły z Subkategorii 1 i Subkategorii 2 tworzysz pozycję menu wskazującą na Kategorie pierwszą.


Wiem, że można to załatwić tak, że zrobić w menu pozycję pojedynczy artykuł, a w nim wipinaczem modułów {loadposition} załadować jakiś moduł wyświetlający listę artykułów.

Można... ale po co? :)