PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana menu podstron w wyszukiwarce google



byPaiG
23-05-2021, 13:42
Cześć,

przeglądnełam już forum w celu znalezienia odpowiedzi na moje pytanie natomiast do tej pory nie trafiłam na nic co mogłoby mi pomóc wobec tego na wstępie przepraszam, jeżeli jednak w sosób nieumyślny powieliłam temat.

Przeglądnełam całe zaplecze joomla mojej witryny i nie mogę znaleźć jak zmienić dane, które pojawiają się, jeżeli wprowadzimy adres w pasku wyszukiwarce Google. Po wprowadzeniu adresu strony internetowej pojawia adres strony głównej, a pod nią adresy głównych podstrony - zamieszczam obrazek. Dwie z nich nie są aktualne i nie mogę ich namierzyć w zapleczu aby usunąć. Dwie z kolei mają niepotrzebny przypis, który prawdopodobnie został stworzony w czasie gdy administratorem strony była firma, która obecnie ponoć nie istnieje na rynku.

Bardzo proszę o wskazówkę jak mogę to zmienić. Niebieskim okręgiem zaznaczyłam sekcję którą chce zmodyfikować. Czerownym okręgiem z X to co chcę usunąć, natomiast samym okręgiem to co chcę zmienić.
9945

z góry dziękuję !

Bazyl
23-05-2021, 18:08
Siemasz,

podstrony w G masz różne, m.in. taką /ct-menu1-item3 ;-)
Linkam w niebieskim kółku rządzi G, ale możesz się ich zrzec w narzędziach dla webmasterów.
Osobiście bym tego nie robił tylko dodał wartościewe teksty na podstrony i metaopisy.

Podstrony /zdjecia nie masz na stronie. Zwraca błąd 404.
Zrób przekierowanie w komponencie Przekierowania lub w htaccess

byPaiG
23-05-2021, 22:42
G ?

Bardzo proszę o rozwinięcie nie używając skrótów - seniorem nie jestem ;)

/ct-menu1-item3 - nazwy zostały zmienione

Bazyl
23-05-2021, 23:03
G jak Google

:-)

- - - Updated - - -


/ct-menu1-item3 - nazwy zostały zmienione

Kliknij sobie w link w wersji starej, co tam zobaczysz?

To, ze zmieniłeś link / alias w menu, nie znaczy, że zginął w G ;-)

- - - Updated - - -

Dlaczego nie wykupiłeś domeny bez kreski w nazwie?!

siristru
24-05-2021, 10:45
Bazyl, byPaiG jest prawdopodobnie kobietą :) "trafiłam", "zaznaczyłam" ;) Stosuj odpowiednie formy gramatyczne :P

Bazyl
24-05-2021, 11:05
Aaaaaaa, to bardzo przepraszam, nie zauważyłem :-)
Niestety już nie mogę poprawić posta, więc ktoś to musi zrobić...
:-D

byPaiG
27-05-2021, 20:44
Ahh, "G" - wobec tego, toż to zaawansowana wiedza jest :lol::D

Po kliknięciu w wersję starą zgłasza błąd 404. W zapleczu nie mogę znaleźć nic co pomogłoby mi to zaaktualizować pod poprawne podstrony, a niektóre usunąć.
Kontakt pisane dużymi literami oraz zdjecia - błąd 404. Jak zlikwidować strony nieaktualne? Chyba przeklikałam każdą możliwą opcję w zapleczu Joomla :/


I tak, jestem kobietą. Bardzo mi miło, że zwróciłeś uwagę :P

siristru
27-05-2021, 20:56
Zawsze możesz dodać przekierowania do pliku htaccess (musisz zmienić jego nazwę z htaccess.txt na .htaccess w katalogu głównym Joomla!)

Następnie pod


RewriteEngine On

Dodajesz:


RewriteCond %{HTTP_HOST} ^(www\.)?twoja-domena\.com$ [NC]
RewriteRule ^stary/link.html(\/.*)?$ https://twoja-domena.com/nowy/link.html [R=301,L]
RewriteRule ^inny-stary/link.html(\/.*)?$ https://twoja-domena.com/inny-nowy/link.html [R=301,L]

Zakładam, że masz włączone proste adresy w konfiguracji Joomla! (SEF)

byPaiG
27-05-2021, 21:25
Najbardziej interesuje mnie możliwość usunięcia. Nie jest potrzebne podawać dwa razy landingpag'u "kontakt".

siristru
28-05-2021, 09:08
Z Google nic sama nie usuniesz. Usunie się samo jeśli Google wykryje permanentne przekierowanie (301)... po jakimś czasie naturalnie.

terra
05-06-2021, 18:11
Operację usuniecia, a w zasadzie zapomnienia można wykonywać w ramach searchconsole (https://search.google.com/search-console/welcome), można w ramach zgłoszonych linków wskazać ten który powinien zostać zapomniany. Jeśli są to adresy, ktore już nie istnieją, a nadal są widoczne, to można zgłosić ponownie mapę witryny do aktualizacji. To wszystko trwa, pamietaj, że te wpisy są rozsiane po ogromnej liczbie urządzeń odpowiedzialnych za ruch w internecie.

ankakk
02-11-2021, 12:10
dzięki przydało się i mnie

terra
02-11-2021, 12:56
uwlcm :)