PDA

Zobacz pełną wersję : Nie można zalogować się do managera, reset hasła admin



OnlyTrue
11-06-2021, 14:23
Witam

Znajomy poprosił mnie o sprawdzenie dlaczego nie może logować się na swoje konto admina na stronie.

Dostałem od niego login i hasło i po wpisaniu ich strona przeładowuje się bez komunikatu i tak w kółko wpisanie innych danych zwraca komunikat o błędnym haśle.
Wszedłem do phpmyadmin do tabeli users i ciekawostka nie ma tam użytkownika o takim username jakie mi podal. No ale są inne konta, edytowałem jedno ustawiłem nowe hasło zaznaczyłem żeby zrobił je w md5. Ale przy próbie zalogowania cały czas mam komunikat o błędnym loginie i haśle. Co mógłbym jeszcze sprawdzić, żeby dostać się do tego panelu ?

Próbowałem RatujAdmina.php ale nie działa tzn. po wpisaniu adresu przenosi na stronę główną strony. (może ma to związek z tym, że strona nie jest public_html tylko w folderze autoinstalator/joomla/ ?

terra
11-06-2021, 18:05
W pierwszej chwili podałem instrukcję jak, ale może lepiej podać tylko podpowiedź

Tzw, haszowanie hasła jest procesem nieodwracalnym i niepowtarzalnym w różnych bazach, natomiast interpretacja zakodowanego łańcucha, w bazach, jest taka sama, dlatego należy kopiować zaszyfrowane hasło.

siristru
12-06-2021, 00:35
A spróbuj tego skryptu: siristru.prolusatia.pl/admin-access-unlock.zip W pliku jest instrukcja.

Frodoo
13-06-2021, 17:30
No ale są inne konta, edytowałem jedno ustawiłem nowe hasło zaznaczyłem żeby zrobił je w md5. Ale przy próbie zalogowania cały czas mam komunikat o błędnym loginie i haśle.

Musiałbyś edytować administratora, a nie zwykłego usera.
Napisz PW do mnie. Pomogę nie odpłatnie.

OnlyTrue
14-06-2021, 09:25
czyli jeśli dobrze zrozumiałem, pomogło by przekopiować znane zakodowane hasło z innej bazy do użytkownika Administrator i to powinno zadziałać ?

- - - Updated - - -


czyli jeśli dobrze zrozumiałem, pomogło by przekopiować znane zakodowane hasło z innej bazy do użytkownika Administrator i to powinno zadziałać ?

czyli jeśli dobrze zrozumiałem, pomogło by przekopiować znane zakodowane hasło z innej bazy do użytkownika Administrator i to powinno zadziałać ?


A spróbuj tego skryptu: siristru.prolusatia.pl/admin-access-unlock.zip W pliku jest instrukcja.

nie działa, wyświetla stronę główną strony. nie wiem czy takie skrypty zadziałają na tym serwerze podobnie jak ratujadmina, przez to, że strona nie jest we public_html tylko, public_html/autoinstalator/joomla/ po wrzuceni pliku czy tam, czy centralnie do public_html, nic nie daje po wpisaniu adresu zawsze prowadzi do strony głównej.

terra
14-06-2021, 09:42
:) dobrze rozwiązane zadanie

siristru
14-06-2021, 10:12
nie działa, wyświetla stronę główną strony. nie wiem czy takie skrypty zadziałają na tym serwerze podobnie jak ratujadmina, przez to, że strona nie jest we public_html tylko, public_html/autoinstalator/joomla/ po wrzuceni pliku czy tam, czy centralnie do public_html, nic nie daje po wpisaniu adresu zawsze prowadzi do strony głównej.

Plik powinieneś wrzucić do public_html/autoinstalator/joomla/administrator a w przeglądarce uruchomić twoja-domena.pl/administrator/limit.php

Czy przeczytałeś instrukcję do skryptu? :)

OnlyTrue
14-06-2021, 11:25
Tak tak, oczywiście robiłem tak jak w instrukcji.

Ale chyba się z tym poddaje.
Jest taki bałagan na tym ftp i w bazie, że szok. W tabeli content wpisy kończą się na 2015 r. a na stronie są i z 2019 r.
Strona jest w folderze jak pisałem /autoinstalator/jooma ale np. folder assests jest w public_html/www_orew/assets i tam są wszystkie media.
Sprawdzenie wersji joomli z pliku version.php czytam że niby wersja 3.0 ale ścieżka do pliku wygląda jak w wersji 2.5.x a nie 3.x.x

siristru
14-06-2021, 12:24
Jest taki bałagan na tym ftp i w bazie, że szok. W tabeli content wpisy kończą się na 2015 r. a na stronie są i z 2019 r.

A jesteś pewien, że to ta baza? Bo skoro na stronie te treści widać to MUSI to być w bazie. Może tam są dwie instalacje Joomli na jednej bazie, sprawdź wszystkie tabele.

Nie poddawaj się, to ciekawy przypadek. A tylko trudne przypadki uczą :) Pomoc oferował Ci Frodoo, jak Wam się nie uda to tez mogę wskoczyć i zobaczyć.