PDA

Zobacz pełną wersję : Templatka wyświetlana inaczej w IE i Firefox



glayt
08-04-2007, 15:15
Od kilku dni próbuję ustawić templatkę w IE, bo jest błędnie wyświetlana. Firefox wyświetla stronę prawidłowo. Przeleciałem wszystkie możliwe ustawienia i dalej nic. Nie wiem w czym może tkwić problem :o(.
podaję adres strony - angloclass.rwi.pl - Środek strony ucieka w dół
Może ktoś się już z takim problemem spotkał?
Sprawdziłem inne templatki - strona jest wówczas wyświetlana prawidłowo.

Jest prawdopodobnie błąd w tej templatce "ps_business", zacząłem sam modifikować, ale bez większego skutku.

W IE 7.0 jest wyświetlana poprawnie
DYLEK masz wprawne oko może coś zauważysz :))

palixmp
10-04-2007, 11:44
Miałem podobny problem. Ja rozwiązałem to w ten sposób. W samym kodzie html, w <tr..> i w <td..> miałem ustawienia height=100% kiedy usunałem to i wpisałem tylko w <table height=100%> wszystko ładnie ułożyło sie u góry strony, oczywiście w każdym znaczniku (tr, th, table) dodałem valign=top (albo align=top, musisz posprawdzac). Aha i jeszcze w ostatnim wierszu danej kolumny zostawiłem to height=100% bo w tedy wszystkie powyżej równały do góry, a ten ostatni rząd gdzie ustawiłem na 100% rozciagał sie na dół, więc nie było pustych miejsc, bo czasem jak sa puste miejsca to prześwituje tło głównego body, a może ono być przecież inne nić w tabelce.
Mam nadzieje, że to pomoże, mi to pomogło.
Pozdro

glayt
10-04-2007, 13:50
Wszystko by było ok gdyby w szablonie strony były używane tylko polecenia html, czy może jest jakiś inny plik html w którym należy nanieść poprawki.
W załączeniu wrzuciłem plik szablonu strony skopiowany do txt-u.
Wyrzucałem poszczególne moduły strony zostawiałem tylko trzy i dalej pod IE 6.0 nie działa.
Teoretycznie wszystko jest ok, ale gdzieś tkwi mały detal, który w Microsoft w starszych wersjach czyta inaczej.

dorek
14-04-2007, 16:22
zmiany musisz nanieść w pliku /templates/ps_business/css/template_css.css

glayt
14-04-2007, 17:06
Ta część w indeksie
<div class="clr"></div>
<div class="content_outline">
<?php mosMainBody(); ?>
</div>
odpowiada za środkową część tabeli
w css
#sandbox_area_2 .content_outline {
width: 462px !important;
width: 468px;
padding: 2px;
}

#sandbox_area_1 .content_outline {
width: 629px !important;
width: 635px;
padding: 2px;
}
znalazłem to, czy mógłby mi ktoś pomóc nanieść poprawki w css-ie?