PDA

Zobacz pełną wersję : Jomla 4.02 - Po chwili wywala się



jomlanew
26-08-2021, 11:14
Co się stało z Joomlą ??? Joomla 4.0 to totalne g..
Po chwili wywala błędy. Nie widzi szablonu. Instalowana wersja 4.01 później 4.02
Po utworzeniu kategorii oraz 3 menu strona przestaje działać. Nie widzi szablonu. Problem z tworzeniem poprawny adresów SEF
Jak na razie ktoś bardzo ładnie zniszczył system który zyskał tylu sympatyków. Nie nadaje się to do tworzenia strony nawet nowej czystej a co dopiero do migracji stan na wrzesien 2021

siristru
26-08-2021, 11:22
Zaraz, zaraz, spokojnie.
Jeśli oczekujesz pomocy to postaraj się opisać dokładnie swój problem.
Jeśli "wywala błędy" to warto je zacytować, może pokazać jakieś zrzuty ekranu.
To świeża instalacja tylko aktualizowana czy po migracji z 3.x?

jomlanew
26-08-2021, 11:31
to ostrzeżenie dla innych. Ostatni gasi światło. Ile można było czekać na nową Joomle. Wypuszczono przez ostatnich kilka lat 1000 wersji beta, alfa i ta która ma być dobra to jakis szit.

Po pewnym czasie użytkowania strony wyskakuje 404:
w adresie taki link menu kategorii ???
porady-prawne?filter_tag[0]=#new#porady prawne

Po chwili użytkowania strona przestaje działać.
Działa i po dodawaniu artykułów wywala się?!
Not Found The requested URL was not found on this server.
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.


Nie daje sie w tym momencie ani zmienić sef po zmianie .httacess i zmianie web.config.txt

Nieistotne czy PHP 8.0 czy 7.4
smarthost

siristru
26-08-2021, 12:22
A mi się wydaje, że twoje słowa rozgoryczenia są dość przedwczesne.
Ale daj mi chwilę, postawię sobie wersje testową i spróbuję zreplikować twoje problemy.
Na chwilę obecną nie ma się co złościć.

siristru
26-08-2021, 13:12
Dobra, u mnie śmiga. A działa lepiej z kompresją gzip.


Po pewnym czasie użytkowania strony wyskakuje 404:
w adresie taki link menu kategorii ???
porady-prawne?filter_tag[0]=#new#porady prawne

I tutaj jest problem, ty utworzyłeś tagi: "#new" oraz "#porady prawne".

Po pierwsze nie używaj w tagach # bo ten ma swoje znaczenie w linkach, używany jest do kotwic.
Po drugie nie używaj spacji w tagach, to może powodować błędy w wywołanie linku.

Nie napisałeś też dokładnie co zrobiłeś i domyślałem się tylko po linku. A było napisać co zrobiłeś krok po kroku.

Zatem usuń filtrowanie po tagach albo popraw tagi.

I tak, kiedy stosujemy filtr po tagach, filtr będzie widoczny w URL bo to jest dodatkowy parametr dynamiczny i z niego niego zrobi się ładny URL.
U mnie URL wygląda tak przy włączonym SEF: http://siristru.smarthost.pl/joomla-test/test-link.html?filter_tag[0]=2

Twoje problemy wynikają zatem z twojego błędnego użytkowania, nie z samej Joomli.

Co do


Po chwili użytkowania strona przestaje działać.
Działa i po dodawaniu artykułów wywala się?!
Not Found

The requested URL was not found on this server.
Additionally, a 404 Not Found error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

to nie jestem w stanie tego zreplikować a tez mam hosting w smarthost. Więc to może być sprawa twojej instalacji.

jomlanew
26-08-2021, 13:48
co ciekawe " #new" oraz "#porady prawne". To nie są wpisywane przeze mnie tagi o czym też świadczy informacja filter tag 0
Porady prawne to Kategoria artykułów zastosowana w Main menu jako Category Blog
"Porady prawne" to kategoria która dodawana jest samoczynnie do adresu url natomiast nie wiem skąd jest informacja "new" - to chyba część adresu również dodawana samoczynnie.
Tak czy inaczej te adresy nie wyglądają za ładnie.
Nie wiem też co powoduje "wypadanie" templatki ;/

Ps. jaką wersje php masz ustawioną ?
zmieniłeś httacces.txt na .httacess oraz web.config.txt na web.config ?
Search Engine Friendly URLs YES
Use URL Rewriting yes

siristru
26-08-2021, 13:59
Ps. jaką wersje php masz ustawioną ?
zmieniłeś httacces.txt na .httacess oraz web.config.txt na web.config ?
Search Engine Friendly URLs YES
Use URL Rewriting yes

PHP 7.3
Co do reszty też.

A w konfiguracji pozycji menu "Porady prawne" ustawiałeś jakieś filtry na tagi?

jomlanew
26-08-2021, 15:02
Nie, Wszystko ustawienia stanardowe - te informacje w adresie chyba są generowane przez joomle samoczynnie poprzez właczenie w menu kategorii artykułów. Kategoria arykułów blog i chyba dodaje new oraz nazwę kategorii

Sprawdzałem joomle 4.02 na PHP 8.0 oraz 7.4 włączę 7.3 i sprawdzę czy będzie działać stabilniej.

Dzięki za informacje ;)

siristru
26-08-2021, 15:32
te informacje w adresie chyba są generowane przez joomle samoczynnie poprzez właczenie w menu kategorii artykułów. Kategoria arykułów blog i chyba dodaje new oraz nazwę kategorii

Nie, bo u mnie tego nie zrobiło. Ten element pojawił się dopiero kiedy wskazałem w konfiguracji menu by filtrował kategorie w kategorii po tagu.

jomlanew
27-08-2021, 19:08
Mam pytanie. Czy dałbyś radę usunąć .html z adresu Jak to wtedy będzie działać ?
joomla-test/test-link.html?filter_tag[0]=2

U mnie to już wygląda tak

siristru
28-08-2021, 00:43
Działa bez problemu:

http://siristru.smarthost.pl/joomla-test/test-link?filter_tag[0]=2

U ciebie wygląda to jakby nie czytało CSS... ale zobacz w kodzie, może tam wywala jakiś błąd.
Możesz też włączyć raportowanie błędów w Joomla.

terra
28-08-2021, 11:26
Inny hosting, ale wszystko działa poprawnie, nawet z dodanym filtrowaniem tagu w pozycji menu https://j4.joomlaterra.pl/test?filter_tag[0]=8
więc obwinianie Joomla jest nieuzasadnione. Problem z pewnością masz i tego spróbuj przeanalizować lokalne ustawienia i konfigurację.