PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o pamięć podręczną



Moauiar
21-09-2021, 13:22
Dowiedziałam się. że włączenie pamięci podręcznej w Joomla ma przyspieszyć
stronę. Do wyboru są dwie opcje:
włącz pamięć podręczną - tryb konserwatywny
włącz pamięć podręczną - tryb konserwatywny
Czym te tryby się od siebie różnią? Co wpisać w polu
czas przechowywania? Czy w ogóle przyspieszy to wczytywanie strony?
Mogę wpisać 300? Dodam może,
że moja strona składa się z 30 podstron i nie będzie często
aktualizowana.

Frodoo
21-09-2021, 14:37
Tam jest poziom konserwatywny i poziom progresywny. Oto jest pytanie czy zwiększy to prędkość strony? Raczej nie wiele. Ja tam różnicy nie widzę. Do tego przeszkadza to w programowaniu ponieważ zmiany w css są nie nanoszone błyskawicznie.
Z tego co wiem to chyba jeszcze trzeba włączyć plugin "System - Pamięć podręczna strony"
Zastosuj może "JCH Optimize". To taki plugin do kompresowania plików ładowanych wraz z stroną. Czyli są usuwane znaki nowej linii. Napisz do mnie to wyśle Ci skąd go pobrać. Udało mi się kiedyś zwiększyć prędkość odświeżenia strony o 1 sek. Czyli jeśli było 3 sek. to miałem 2.

siristru
22-09-2021, 11:37
Nigdy tego ficzera nie używam.Utrudnia on prace ze stroną, zwłaszcza kiedy coś tam trzeba dokręcić w CSS.
Trzeba pamiętać by go wtłaczać jeśli chce się coś robić.
Raczej wiele nie przyśpiesza.

To co przyśpiesza?

1. Mniejsze i skompresowane obrazki - np. w https://tinypng.com/
2. Włączenie GZIP w konfiguracji Joomla (z reguły serwery mają dostępna i włączoną tę funkcję)
3. Aktualny PHP, warto przejść na wyższą wersje 7.3
4. Odpowiednie treści strony, bez śmieci np. kopiowane z Worda artykuły
5. Dobrze zbudowany szablon, bez "ciężkich" elementów graficznych i błędów w kodzie, zewnętrznych zasobów.
6. Optymalizatory, które łączą skrypty i style w jeden plik... ale czasami mogą zepsuć niektóre funkcje strony.
7. Im mniej wodotrysków tym lepiej :)

terra
06-10-2021, 13:32
Najogolniej Cache gromadzi w pamięci najczęściej odwiedzaną treść strony, aby zaserwować ją szybciej użytkownikowi, i nie generować ją za każdym razem od początku
Cache konserwatywny - przechowuje tę samą treść dla wszystkich użytkowników (wszyscy uzytkownicy korzystają z tej samej treści)
Cache progresywny - przechowuje treść dla każdego użytkownika indywidualnie.

Największe korzyści przynosi ograniczanie liczby grafiki, plików CSS oraz JS, a także ich minimalizacja, cache jest dodatkowym elementem.