PDA

Zobacz pełną wersję : [Rozwiązane] Problem z odświeżaniem zawartości strony po zmianach w pliku user.css



QiuO
28-09-2021, 22:19
Cześć,
nie mam już pomysłu co robić dalej.

Problem jest następujący. Chcę zmienić styl w templatce cassiopeia. Stworzyłem w katalogu CSS plik user.css, wrzuciłem kod i ten kod poprawnie zmienił stronę. Ale teraz, gdy dokonuje kolejnych modyfikacji css otrzymuje ciągle ten sam wyglad strony, nowe wpisy w pliku user.css nie są zaczytywane.

Próbowałem czyścić cache przeglądarki. Ale to nie tu leży problem. Wchodziłem na stronę na 4 innych przeglądarkach. Na wszystkich się wczytuje stary kod.

Na stronie nie ma uruchomionego cache.

Na serwerze w nazwa.pl wyłączyłem OPCache

I dalej nic :( już mnie to zamęcza.

siristru
28-09-2021, 23:42
nazwa.pl? Jakiś czas temu miałem podobny problem. Zmiany w pliku CSS nie były widoczne na stronie. Okazało się, że w panelu KLIENTA (nie w panelu serwera) włączona jest jakaś opcja cache'owania i właśnie w panelu klienta można wyczyścić ten cache (ale NIE wyłączyć).


Wyczyszczenia domyślnego Cache można dokonać w Panelu Klienta (https://www.nazwa.pl/panel/zaloguj-sie.html), wybierając z menu bocznego Moje Usługi, następnie Hosting. Po wybraniu serwera z listy (link szczegóły), w zakładce CDN nazwa.pl znajduje się przycisk Wyczyść Cache. Po kliknięciu przycisku, Cache z CDN nazwa.pl zostaną wyczyszczone.

QiuO
29-09-2021, 21:26
Dziękuję!
Pomogło, faktycznie chodzi o serwery CDN w nazwa.pl które cache-ują zawartość.


nazwa.pl? Jakiś czas temu miałem podobny problem. Zmiany w pliku CSS nie były widoczne na stronie. Okazało się, że w panelu KLIENTA (nie w panelu serwera) włączona jest jakaś opcja cache'owania i właśnie w panelu klienta można wyczyścić ten cache (ale NIE wyłączyć).

majan
22-07-2023, 14:11
Witam,
można prosić dokładnie, mam ten sam problem mimo zmian w plikach css na serwerze strona ciagle wyswietla sie nie prawidłowo, wyczyściłem ceache w https://admin.nazwa.pl/cdn/cache ale ciągle nic... dopiero na nowo instalacja szablonu wczytuje zmiany... ale to głupota.

majan
22-07-2023, 15:12
witam, widzę ze można wyłączyć tą usługę przez dodanie do htaccess odpowiednich wpisów, problem polega na tym, że mimo dodani wpisów ciągle coś się "keszuje"
CDN nazwa.pl na serwerach CloudHosting - Centrum Pomocy (https://www.nazwa.pl/pomoc/baza-wiedzy/cdn-nazwapl-na-serwerach-cloudhosting/)

Do htacess dodałem ten wpis
Header set Cache-Control "no-cache, no-store, private, must-revalidate"

Nic nie pomogło

siristru
22-07-2023, 16:05
To fatalny ficzer w nazwa.pl... moja delikatna sugestia to poszukanie innego hostingu.
Ale na chwilę obecną pewnie jesteś na nich skazany.
Jeżeli nie pomogło wyczyszczanie w panelu admina ani zapis w htaccess - napisz do ich wsparcia technicznego. Płacisz za to ciężkie pieniądze, niech rozwiążą ten problem dla Ciebie

majan
22-07-2023, 16:27
Tak, też zrobiłem. Plik .htaccess znajduje sie w głównym katalogu na który kieruje domena mimo to nic nie działa a support dał mi taką odp.

Uprzejmie informuję, iż plik .htaccess powinien znajdować się w głównym katalogu na który skierowana jest domena. W Państwa przypadku ścieżka do pliku powinna wyglądać: /ftp/www/.htaccess.
Proszę o wprowadzenie odpowiedniej konfiguracji i przetestowanie działania strony.

Nie wiem co ma na myslisz odpowiedniej konfiguracji strony ....

siristru
22-07-2023, 19:56
Czy umieściłeś ten htaccess w katalogu o którym pisali? Faktycznie na niego wskazuje domena?
I nie działa? Mecz ich dalej, prześlij im zrzut ekranu, ze wykonałeś zgodnie z instrukcją.

Nie trzeba wykonywać, żadnej dodatkowej konfiguracji :) Konsultant źle to ujął w słowa.