PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana rozmiaru zdjęcia/obrazka po najechaniu myszą



OlgaG
09-04-2007, 09:02
Cześć,

Mam na stronie 3 adresy sklepów. Do każdego adresu chcę dodać mapkę dojazdową. Chcę to zrobić w następujący sposób:

przy każdym adresie będzie się znajdować miniatura mapki. Po najechaniu myszą na mapkę, pojawia się jej powiększona wersja.

Próbowałam to zrobić za pomocą ustawień obrazka (TinyMCE: advanced/Swap image/alternative image), ale rozmiar obrazka po najechaniu myszą pozostaje taki sam. Jak to zmienić?

A może wiecie jak zrobić, by po kliknięciu miniatury obrazka, w okienku pop-up pojawiała się powiększona wersja miniatury?



---------------------------------
szkolenia dla studentów (http://www.arkana.edu.pl)

Dylek
09-04-2007, 09:29
Po samym najechaniu nie wiem, ale po kliknieciu zgrabne popupy tworzy JCE Editor. Poza tym mozesz do tego skorzystac tez z joGadgets

OlgaG
09-04-2007, 13:22
Zainstalowałam JCE Editor i mam teraz inny problem. Otóż nie mogę w żaden sposób przełączyć się z Tiny na JCE. Próbuję w Globalnych ustawieniach, zapisuję je, a i tak przy edycji dokumentów pojawia się niezmiennie Tiny. Nie mogę się nawet przełączyć na tryb bez edytora.

Nawet wyłączyłam z publikacji Tiny, więc go nie ma w Globalnych ustawieniach, ale przy edycji niezmiennie się pojawia.

W kontach użytkownika przestawiłam mój edytor na: JCE to przy wejściu do artykułu pojawia się bląd:

Warning: boteditorinit(/users/arkana/www/arkana.edu.pl/administrator/components/com_jce/plugins/plugins.class.php) [function.boteditorinit]: failed to open stream: No such file or directory in /users/0001/arkana/www/arkana.edu.pl/mambots/editors/jce.php on line 38

Fatal error: boteditorinit() [function.require]: Failed opening required '/users/arkana/www/arkana.edu.pl/administrator/components/com_jce/plugins/plugins.class.php' (include_path='.:/usr/local/php4-cgi/lib/php:/usr/local/php4-cgi/lib:/conf/php/php4/pear') in /users/0001/arkana/www/arkana.edu.pl/mambots/editors/jce.php on line 38

O co chodzi?:confused:

zwiastun
09-04-2007, 22:32
Mogłabyś to zrobić sama, komunikat podaje informację, że nie ma pliku wymaganego w lini 38 skryptu jce.php
A tam wymagany jest taki skrypt: jce/jscripts/tiny_mce/auth_jce.php
sprawdź, czy go masz, sprawdź wielkość naków w nazwie, jeśli jest, sprawdź czy jest udostępniony do odczytu

A poza wszystkim, to nie ten wątek forum!