PDA

Zobacz pełną wersję : Gantry 5.5.5. - błąd 503



betinus
27-11-2021, 20:25
Witam!

Mam mały problem po zmianie witryny na J4.0.4 i zainstalowaniu Gantry w wersji 5.5.5.

Świeża instalacja zarówno Joomli jak i Gantry, żadnych błędów podczas instalacji, szablon Helium. Przy próbie wprowadzenia zmian w "Styles" " Page Settings" wszystko się zapisuje, problem pojawia się przy próbie jakiejkolwiek zmiany elementów składowych strony - zwraca błąd 503 - service unavailable....
Gdzie szukać przyczyny? Wersja PHP na serwerze 7.4. serwer WEBD.pl

grzesiek_w
28-11-2021, 11:23
Niestety mam podobny problem ze stroną klienta na tym hostingu.
Po przeniesieniu strony na webd.pl tracę prawa do niektórych cząstek Gantry 5.

Chyba jeden z tańszych obecnie hostingów, tanie domeny ...
Trochę wolno rozpakowuje się tu archiwum akeeba backup i ograniczony dostęp do pomocy - ale ceny mocno zachęcają

betinus
30-11-2021, 00:32
Niestety mam podobny problem ze stroną klienta na tym hostingu.
Po przeniesieniu strony na webd.pl tracę prawa do niektórych cząstek Gantry 5.

Chyba jeden z tańszych obecnie hostingów, tanie domeny ...
Trochę wolno rozpakowuje się tu archiwum akeeba backup i ograniczony dostęp do pomocy - ale ceny mocno zachęcają


Akurat hostinguję u nich strony od dawna i nigdy nie było wcześniej tego problemu, zawsze Gantry z Joomlą śmigało bezproblemowo. W sumie stawiam tę stronę od zera, to spróbuję jeszcze wrócić do J.3.10 i sprawdzę czy też będzie ten problem. Jeśli nie to wina po stronie J.4, jeśli tak to może Gantry 5.5.5 coś miesza, albo faktycznie na serwerach coś się sypie....

terra
30-11-2021, 11:56
Nie wiem dlac

hyba jeden z tańszych obecnie hostingów, tanie domeny ...
Trochę wolno rozpakowuje się tu archiwum akeeba backup i ograniczony dostęp do pomocy - ale ceny mocno zachęcają
Nie wiem skąd ten optymizm, może dlatego, że nie oceniasz oferty po faktach. Koszt hostingu oraz domen należy liczyć w okresie 3 letnim, albo jeśli ktos woli 2- letnim, kiedy bierzesz pod uwagę Rejestrację+Odnowienie (oczywiście zawsze porównując netto vs netto lub brutto vs brutto). Gwarantuję , że ten hosting, w tym układzie wcale nie jest tani, ale i tak w drożyźnie nie pobije hom...pl :)

Gwoli sprawiedliwości, drugi ważny element, (zwłaszcza w kontekście obecnych wymagań przy pozycjonowaniu) hom..pl oferuje jedne z najszybciej ładujących się stron, a i tutaj wspomniany przez was hosting nie jest zbyt dobry.

Trzeci element cenowy, który w zasadzie jest już obowiązkowy, to cena najtańszego oferowanego SSL (niektórzy operatorzy oferują wirtualny SSL, który jest darmowy, na dowolnej wersji hostingu) i dopiero wtedy można mówic o kosztach.