PDA

Zobacz pełną wersję : [Rozwiązane] Boxplus - problem z oknem



Janek56
05-12-2021, 12:44
Witam. Zainstalowałem Boxplus z myślą o wykorzystywaniu jako pop-up do zdjęć i treści. I zdaje egzamin. Jednak przy zamykaniu okienka pop-up powraca do strony początkowej, a chciałbym by tylko zamykał okienko bez odświeżania strony. Czy mógłby ktoś pomóc? (na google nie spotkałem rozwiązania)... Z góry dziękuję.

siristru
05-12-2021, 14:54
Podaj URL strony, to trzeba zobaczyć.

Janek56
05-12-2021, 18:57
Niestety stronę mam teraz na localhost, muszę wymienić serwerek bo 4 nie uciągnie... Myślałem, że to jakiś znany problem...

Janek56
08-12-2021, 12:06
Utworzyłem t a stronę na hostingu (tam wprawdzie dodają swoje dopiski, ale trudno - zdjęcia są bez dodatków). jbednarski.cba.pl (http://jbednarski.cba.pl) Zauważyłem że na Edge to działa prawidłowo, a na Firefox niestety nie i cofa po zamknięciu pop-up do pop0rzedniej strony.
Dodatek fajny, ale jeżeli uzależniony od przeglądarki to fatalnie Może da się to jakoś poprawić, a jak nie to jest coś podobnego?

siristru
08-12-2021, 12:54
Faktycznie, takie zachowanie na FF. Event jest przypisany poprawnie do elementu.
Niestety nie wiem dlaczego tak reaguje.
Zatem najprościej będzie wymienić dodatek. Proponuje JoomGallery (komponent galeryjny) wraz z dodatkami JoomBu i JoomPlu.
Galeria będzie Ci przechowywać wszystkie obrazki a dodatki pozwolą Ci osadzać obrazki bezpośrednio w artykułach - pojedynczo lub całą kategorię.

Janek56
08-12-2021, 13:12
JoomGallery się nie nadaje. To pod wersję 3 Joomla... poza tym nie widzę tam możliwości pop-up (chociaż nie oglądałem dokładnie) no i sprawa odnośników (niby można zrobić jako obrazy...)

siristru
08-12-2021, 14:01
Faktycznie, nie pod Joomla 4. IMO jeszcze dość wcześnie by budować stronę na Joomla 4 bo wiele komponentów etc. jeszcze dla nie nie jest dostępnych.
A możliwości wyświetlania w powiększonym oknie ma kilka i jeszcze można doinstalować np. fancybox dla jQuery.
Osadzać można same obrazki z możliwością powiększania, całą kategorię albo tylko link do kategorii.
IMO to jeden z lepszych rozszerzeń do wyświetlania i zarządzania obrazkami ;)

Janek56
08-12-2021, 20:02
No i problem jest rozwiązany. Z jednej strony dostałem nową wersję boxplusa 1.0.4.1 a z drugiej strony trzeba wyczyścić całą historię Firefoxa i dodatek zdziała idealnie. To jest jakaś niedoróbka Firefoxa. Temat można zamknąć.